Világliga Szuperdöntő: gólzáporos győztes nyitány Japán ellen

2021. június 14. 16:42

Női válogatottunk egy majdani olimpiai rivális ellen kezdte meg szereplését a Világliga athéni szuperdöntőjében.

„Ez valamelyik felnőtt magyar válogatott?" - kérdezte egy fiatalember vasárnap hajnalban a Liszt Ferenc Repülőtéren, és a válaszunk igen volt: a lányok fél 5-kor találkoztak a reptéren, és vasárnap délután már edzeni is tudtak a Világliga Szuperdöntőjének helyt adó olimpiai központban.

Némileg meglepő, hogy fedett uszodában rendezik a nyolcas döntőt, de ennek Bíró Attila örült, merthogy Tokióban is így lesz: tető alatt játsszák majd le a vízilabdatornát.
Meghatározó kérdésekre adhat választ a majdani olimpiai keretösszeállítás ügyében ez a görög hét, így máris a nyitónapon nagy kérdés volt, hogy a kellemetlen stílusú japán válogatott ellen mire megy a csapat. A rivális játékstílusa miatt nem volt most ott a csapatunkban Garda Krisztina és Gyöngyössy Anikó, ahogyan Rybanska Natasa sem volt a keretben.

Jól kezdtünk, Keszthelyi- Nagy Rita két góljával 2-0-ra vezettünk, majd egy hektikus játékszakasz után Parkes Rebecca lőtt klasszikus centergólt, hogy aztán Leimeter Dóra percei következzenek: a negyed zárópercében már 6-1-re vezetett Bíró Attila válogatottja. Végül még Keszthelyi-Nagy Ritának is jutott egy gól - s bár a második negyedben négy gólt is kaptunk, a magyar csapat dominált.

Nem kellett izgulunk, inkább figyelni, kié lesz a legszebb gól, valamint azt, hogyan véd a második félidőre beálló Kasó Orsolya. 17-6 után jöhetett a zárónegyed, amely nem hozott nagy változást (hacsak nem annyit, hogy a védelmek kicsit szellősebbek voltak a korábbiaknál), a mieink biztosan hozták első mérkőzésüket - a kapitány alighanem a kapott gólok számával lesz csupán elégedetlen. Gurisatti Gréta 5 góllal tért vissza, a legeredményesebb Parkes Rebecca volt 7 góllal.

Holnap Oroszország ellen már jobban kell figyelni!

"Elégedett vagyok a csapattal, szerintem ez egy jó meccs volt, első meccsnek mindenképpen. És ahhoz is, hogy felkészüljünk a holnapi, oroszok elleni feladatra. Minden játékosom kapott elég időt ahhoz, hogy jól teljesítsen" - fogalmazott Bíró Attila közvetlenül a mérkőzés után.

A csoport másik mérkőzésén meglepetésre Kanada legyőzte Oroszországot, míg a másik csoportban a spanyolok és az amerikaiak győztek az első játéknapon.

Női Világliga Szuperdöntő, 1. játéknap:

Magyarország-Japán 26-10 (7-1, 5-4, 5-1, 9-4)
Athén, Olimpiai Központ, vezette
: Teixido (spanyol), Salnichenko (kazah)

Magyarország: Magyari - Szücs, Illés, Vályi 2, Keszthelyi 5, Gurisatti 5, Parkes 7. Csere: Kasó (kapus), Leimeter 2, Antal 3, Máté 1, Szilágyi 1. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

A japán gólszerzők: Niizawa 2, Inaba 2, Kawaguchi 2, Arima, Koide, Hashida, Kudo