Négy nemzet tornája: hatgólos siker Kína ellen

2018. június 30. 19:45

A duisburgi torna második játéknapját magyar diadal nyitotta. Bár nagyszünetben még 6-6-os döntetlent mutatott az eredményjelző, második félidőben magasabb fokozatra kapcsolt, és 13-7-re legyőzte Kína együttesét Märcz Tamás legénysége.

Mint arról beszámoltunk, péntektől vasárnapig Duisburg ad otthont a Négy nemzet tornájának, melyen a magyar férfiválogatott mellett a házigazda német együttes, Egyesült Államok és Kína száll harcba.

A háromnapos megméretés első játéknapjának nyitómérkőzésén férfiválogatottunk hiába kezdett kiválóan, 12-5-ös vereséget szenvedett a Dejan Udovicsics által irányított Egyesült Államoktól. Märcz Tamás együttesére szombaton kora este már Kína együttese várt, aki ellen mindenféleképpen szeretett volna javítani a csapat.

Nos, ennek megfelelően jól is kezdtek a mieink, Sedlmayer Tamás és Kovács Gergő találataival hamar elhúzott az együttes 2-0-ra. Nem sokkal később az ázsiai rivális is jelezte, megérkezett a meccsbe, Chufeng Zhang duplájával és Liang Niaxiang góljával előbb egalizált, majd fordított Petar Porobics legénysége. Az első játékrész Vadovics Viktor löketével zárult, 3-3.

A második felvonást Chufeng Zhang nyitotta, aki önmaga harmadik, csapata negyedik találatát szerezte. Nem örülhetett azonban sokáig kidolgozott előnyének a kínai kispad, Manhercz Krisztián ugyanis hamarosan kiegyenlített, sőt Vadovics Viktor a vezetést is visszavette a magyar együttesnek. Chen Yimin góljával ismét döntetlent mutatott az eredményjelző, ám újfent érkezett Vadovics ViktorChufeng Zhang fórgóljának köszönhetően a felek 6-6-nál vonultak nagyszünetre.

Félidőben hálóőrt cserélt Märcz Tamás, Kardos Gergelyt Vogel Soma váltotta a kapuban, a csapat pedig magasabb fokozatra kapcsolt. A harmadik játékrészben megnyílt a gólcsap: a gólgyártást Kovács Gergő kezdte, majd Manhercz Krisztián duplázott, és feliratkozott a gólszerzők közé Török Béla valamint Erdélyi Balázs is, 11-6.

A negyedik negyedben férfiválogatottunk ott folytatta, ahol a harmadik negyedben abbahagyta - Német Toni ejtett a kínai csapatkapitány, Wu Honghui kapujába. Rögtön az újabb találat után fórhoz jutott az ellenfél, Chufeng Zhang váltotta gólra csapata emberelőnyét. A 13-7-es magyar győzelmet jelentő végeredményt Manhercz Krisztián állította be. A tornát vasárnap délután, a házigazda német nemzeti együttes ellen zárja Märcz Tamás legénysége.

Négy nemzet férfitorna, Duisburg

Magyarország-Kína 13-7 (3-3, 3-3, 5-0, 2-1)

Vezette: Erwin Homolka, Henning Schürmann

MAGYARORSZÁG: Kardos G. (kapus), Török 1, Manhercz K. 4, Sedlmayer 1, Vadovics 3, Német 1, Nagy Á., Kovács G. 2, Erdélyi 1, Angyal, Bedő, Pohl, Vogel S. (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

KÍNA: Honghui (kapus), Fada, Nianxiang 1, Chenghao, Zekai, Shi, Zhongxian, Rui, Yimin 1, Chufeng 5, Xiao, Gelin. Szövetségi kapitány: Petar Porobics