Fiú U17-es Eb: a bronzéremért játszhat a magyar fiúválogatott

2019. augusztus 17. 18:00

Székely Bulcsú és Tóth Kálmán tanítványai a tbiliszi Európa-bajnokság elődöntőjében 8-5-ös vereséget szenvedtek Spanyolországtól, így vasárnap délután a bronzéremért szállhatnak harcba.

Fotók: Madaras Norbert

Miként arról beszámoltunk, augusztus 11. és 18. között Grúzia fővárosa, Tbiliszi ad otthont a fiú U17-es Európa-bajokságnak, melyen tizenhat nemzet, a 2002-es korosztály legjobbjai szállnak harcba.
 
A magyar fiúválogatott jól kezdett, az első játékrész derekán Vígvári Vince akciógóljával Székely Bulcsú és Tóth Kálmán együttese szerzett vezetést. A rivális azonban egy percen belül egalizált, majd hamarosan a vezetést, és az irányítást is átvette, a folytatásban már nem is engedte ki a kezéből a győzelmet. A mieink 8-5-re alulmaradtak a spanyolokkal szemben, így vasárnap, magyar idő szerint 17 órakor a bronzéremért játszhatnak, méghozzá Görögország ellen.
 
Az Európa-bajnokság nyomon követhető: ezen a linken.

  
Fiú U17-es Európa-bajnokság 
Grúzia, Tbiliszi, 2019. augusztus 11-18. 
 
Elődöntő
Spanyolország-Magyarország 8-5 (2-2, 3-0, 2-2, 1-1)
Gólszerzőink: 
Szeghalmi, Gábor, Vígvári, Nyíri, Szabó
(Teljes jegyzőkönyv: itt)
 
Korábbi eredmények
Augusztus 16., péntek
A 15. helyért

Szlovákia-Románia 4-17
A 13. helyért
Törökország-Franciaország 6-7
A 11. helyért
Hollandia-Málta 15-9
A 9. helyért
Horvátország-Grúzia 11-6 
 
További eredmények
Az 5-8. helyért
Oroszország-Montenegró 5-9
Szerbia-Németország 8-4
Elődöntő
Görögország-Olaszország 8-13
 
További program (magyar idő szerint - Grúziában két órával előrébb járnak)
Augusztus 18., vasárnap
A 7. helyért
Oroszország-Németország
Az 5. helyért
Montenegró-Szerbia
A 3. helyért
17:00 Magyarország-Görögország
Döntő
18:30 Spanyolország-Olaszország

Az Eb-csapat: 
Kapusok: 
Gyapjas Brendon, Hörömpő Botond 
Mezőnyjátékosok: Eppel Barnabás, Gábor Lőrinc, Kevi Bendegúz, Lantos István, Mészáros Mátyás, Molnár Erik, Nyíri Balázs, Pető Attila, Szabó Bence, Szeghalmi Zsombor, Várkonyi Ádám, Vígvári Vince, Vismeg Zsombor 
Edzők: Székely Bulcsú, Tóth Kálmán. Csapatvezető: Madaras Norbert



Férfi OB I

Honvéd - UVSE Hunguest Hotels

2020. szept. 19. 16:15

Férfi OB I

FTC-Telekom - BVSC Zugló

2020. szept. 20. 16:30

BENU Férfi Magyar Kupa

OSC ÚJBUDA - Szolnoki Dózsa

2020. szept. 26. 16:00

BENU Férfi Magyar Kupa

FTC-Telekom - A-Híd VasasPlaket

2020. szept. 26. 17:30

BENU Férfi Magyar Kupa

-

2020. szept. 27. 18:45

BENU Férfi Magyar Kupa

-

2020. szept. 27. 20:15

BENU Női MK: UVSE-Dunaújváros, eredményhirdetés (Fotó: Kovács Anikó, Derencsényi István)
BENU Női MK: UVSE-Dunaújváros döntő (Fotó: Kovács Anikó, Derencsényi István)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok