Női Világliga Szuperdöntő: Legyőztük Kínát, az 5. helyért játszhatunk

2019. június 8. 16:05

A Bíró Attila irányította válogatottunk 15-14-re múlta felül Kínát, így vasárnap 16:45-től Ausztrália ellen az 5. helyért játszhat.

Az eredmény alakulása
1. negyed: Szilágyi (akcióból, 1-0). Vályi (akcióból, 2-0). D. Zhang (ötméteresből, 2-1). Parkes (emberelőnyből, 3-1).

2. negyed: Gyöngyössy (akcióból, 4-1). Niu (akcióból, 4-2). Szücs (emberelőnyből, 5-2). H. Wang (emberelőnyből, 5-3). Parkes (akcióból, 6-3). X. Wang (akcióból, 6-4). Szilágyi (akcióból, 7-4). Keszthelyi (akcióból, 8-4).

3. negyed: Szilágyi (emberelőnyből, 9-4). Lu (emberelőnyből, 9-5). Szilágyi (emberelőnyből, 10-5). Vályi  (akcióból, 11-5). D. Zhang  (emberelőnyből, 11-6). Chen  (emberelőnyből, 11-7). Szilágyi  (ötméteresből, 12-7). Lu (akcióból, 12-8). Chen (emberelőnyből, 12-9).

4. negyed: Vályi (akcióból, 13-9). Xiong (emberelőnyből, 13-10). Chen (emberelőnyből, 13-11). Lu (akcióból, 13-12). Keszthelyi (emberelőnyből, 14-12). Keszthelyi (ötméteresből, 15-12). H. Wang (emberelőnyből, 15-13). Zhao (emberelőnyből, 15-14).

Citált mondat nem sokkal a kezdés előtt hangzott el egy hozzáértőtől, utalva arra, hogy a kínaiak ellen nem számíthatunk laza csatára, bármekkora is legyen a különbség, az ellenfél stílusa végig roppant kellemetlen lesz.

Fáj persze az is, hogy a hollandok elleni negyeddöntős vereséggel odalettek a hazai álmok, és az alsóházban kell játszani - ugyanakkor cseppet sem kicsi itt sem a tét, lévén Bíró Attila árgus szemekkel lesi, teszteli játékosait, immáron kimondottan a világbajnokságra gondolva.

Tulajdonképpen azt, amire előzetesen számíthattunk: percről percre domborodott ki a mieink fölénye. Próbált kapaszkodni Kína, ám a mieink emberhátrányos védekezése ezúttal stabilabbnak tűnt, Gangl Edina ötméterest hárított, és a blokkok is precízebben a helyükön voltak. A góltermésben Szilágyi Dorottya vitte a prímet.

Mígnem fordulás után ismét azt láthattuk, amit sajnos a korábbi meccseken is, avagy hátul jött néhány hiba, amit Kína is ki tudott használni. Mindez a lőtt gólok miatt egy ideig nem veszélyeztette a győzelmet, mindazonáltal ismételten felhívta a figyelmet a következő hetek egyik legfontosabb feladatára: a védekezés és kapusteljesítmény minőségének javulására, a jelek szerint egyelőre nem "ízletes" új szabályokhoz való alkalmazkodásra.
A záró negyedben egy kicsit azért kellett izgulni, az egyenlítésért is támadott a rivális, ám utána egy Keszthelyi Rita által belőtt fór után konstatálhattuk a győzelmet, valamint azt, hogy az eddigi átlagban 7 gólt szerző Kína 14-et vágott nekünk, azaz tényleg fájt... Csapatunk vasárnap is 16:45-től az 5. helyért játszhat.

Női Világliga Szuperdöntő, Budapest, Duna Aréna
Az 5-8. helyért

MAGYARORSZÁG-KÍNA 15-14 (3-1, 5-3, 4-5, 3-5)
Vezette: Dreval (orosz), Duthil (holland)

Magyarország: Gangl - Szilágyi 5, Szücs 1, Illés, Keszthelyi 3, Vályi 3, Gyöngyössy 1. Csere: Parkes 2, Gurisatti, Horváth B., Csabai, Rybanska. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Kína: Peng - X- Wang 2, H. Wang 2, Niu 1, C. Zhang, Zhao 1, Chen 3. Csere: Xiong 1, Gou, Lu 2, D. Zhang 2, J. Zhang. Szövetségi kapitány: Dali Gong