Női Világliga Szuperdöntő – MÉG 15 nap! 15 éve történt

2019. május 20. 20:00

Női válogatottunk számára remekül indult a Világliga, hiszen a sorozat első évében ezüstérmet nyertek a lányok. Azóta viszont várunk az újabb dobogós helyre. Reméljük, idén június 4-9. között a Duna Arénában ez hazai közönség előtt sikerülni fog a csapatnak. Jegyértékesítés az eventim.hu oldalon!

15 éve a nők számára először megrendezett Világliga két hónappal az athéni olimpia előtt inkább csak a második legfontosabb torna lehetett. Viszont mindenféleképpen jó erőfelmérőnek tekinthették. A versenyt június végén az Egyesült Államokban, a kaliforniai Long Beachen rendezték. A FINA által meghívott válogatottak pénzdíjazásban is részesültek, és különlegességnek számítottak a 9 perces negyedek is.

A mieink – talán ezért? – vereséggel mutatkoztak be a nagy rivális olaszok ellen. A 6-4-es eredmény viszont nem keserítette el Faragó Tamás együttesét. A csoportkör második fordulójában többek között egy 6-2-es negyednek is köszönhetően 12-7-re legyőzte Kanadát a magyar csapat Stieber Mercédesz és Kisteleki Dóra vezérletével.

A továbbjutásról döntő ausztrálok elleni parti komoly taktikai csatát hozott, amiben végül Stieberék kerekedtek felül, így az 5-4-re megnyert összecsapás után ők zárták az olaszok mögött a második helyen a csoportot.

A négy között Oroszország következett, egy újabb ki-ki meccs. A magyar együttes a kapuban kimagasló teljesítményt nyújtó Sós Ildikó és az elől három gólt is jegyző Pelle Anikó remek játékával is 8-7-re legyőzte riválisát.

A fináléban 3.000 néző buzdította a házigazda Egyesült Államokat, ennek ellenére sokáig úgy tűnt, Drávucz Ritáéké lesz az első Világliga-győzelem. A fordulatos találkozót végül döntetlenre mentette az Egyesült Államok, és jobban bírta a hirtelen halált is. Az ötméteresek során Stieber és Valkay Ágnes lövését is hárította a kapus, így összesítésben 12-10-re az amerikaiak nyertek, és övék lett az aranyérem.

A női válogatott nagyon számít a szurkolók biztatására! Az eseményre az eventim.hu oldalon, ezen a felületen elindult a jegyértékesítés! A napijegyekkel a magyar válogatott mérkőzései mellett a másik három találkozó is megtekinthető!

Kína-Olaszország, 20:15
Június 7., péntek, negyeddöntő (a meccsbeosztás a televízió-közvetítés függvényében változhat)