Csabai Dóra vezérletével előnyben a bronzmeccsen az FTC

2019. április 27. 18:34

A női bajnokságban Béres Gergely csapata a BVSC otthonában 13-11-re győzött, így az egyik fél második győzelméig tartó párharcban vezetést szerzett.

Jól kezdte az FTC elleni bronzmeccset (amelynek egyben az Euroliga-szereplés is a tétje) a BVSC, hiszen Kele Nikolett és Gyöngyössy Anikó góljaival 2-0-ra vezetett. Előnyét (3-1, 4-2) a 11. percig őrizte, akkor azonban az ellenállhatatlan Csabai Dóra révén egyenlített Béres Gergely csapata.

Sőt! Máté Zsuzsanna ugyan még egyszer vezetéshez juttatta a zuglóiakat, de Lena Mihailovics újra egyenlített, majd többször már nem volt hátrányban a Fradi. Petrovics Mátyás mindent megpróbált, kapust is cserélt (Tóth Esztert Doroszlai Vanda váltotta), de a vendégek remek támadójátéka (a második és harmadik etapban összesen 10 gól!) ellen nem volt ellenszere a BVSC-nek.

Az FTC 9-7-re, 10-8-ra, 11-9-re, majd 13-10-re vezetett, brutálisan jó csapatjátékkal, Csabai Dóra, Bujka Barbara, Gémes Anett és Lena Mihailovics aktív játékával előnyt szerzett az egyik fél második győzelméig tartó párharcban. Folytatás szerdán, a Komjádi-uszodában 18:30-tól.