Ez vár ránk 2019-ben: pólócsemegék sora!

2019. január 02. 10:00

Ismét tartalmas év elé nézünk, hiszen válogatottjainkra többfrontos csata vár, amelyeken már olimpiai kvalifikációt is lehet szerezni - a fő esemény a dél-korai világbajnokság. Ki kell emelni, hogy ismét világeseményt rendezünk, hiszen június elején női Világliga Szuperdöntő lesz Budapesten!

Fotó: Madar Dávid/MVLSZ

Mint az elmúlt esztendőkben, ezúttal is egy csokorba gyűjtöttük a 2019-es esztendő eddig ismert eseményeit. A tokiói olimpiát megelőző évben is rendkívül tartalmas program vár a pólósokra - kezdjük is a válogatottakkal.
 
Női csapatunkra januárban egy hollandiai és egy franciaországi meccs vár a Világliga/Európa Kupa-selejtezőben, hogy aztán februárban és márciusban Hollandiát, illetve Olaszországot fogadja. Ezek a „rávezető" meccsek az Európa Kupa hatos döntőre (március 28-31., a helyszín még ismeretlen), majd a budapesti Világliga Szuperdöntőre, amelyet június 4-9. között rendezünk! Avagy ismét rangos nemzetközi eseményen szórakozhat a magyar publikum - ahol ráadásul a tét sem akármekkora, hiszen a győztes olimpiai indulási jogot szerez!
 
Így lesz az a férfiaknál is, akik remélhetőleg Belgrádban játszanak a Világliga Szuperdöntőjében (június 18-23.) - ehhez előbb a hátralévő selejtezőkön (az idegenbeli németországi és máltai, valamint hazai orosz-meccsen), és a spliti Európa Kupa hatos döntőn (április 5-7.) kell jól szerepelni.
 
Mindkét válogatottunk fő világversenye ezen megméretések után következik, hiszen a dél-koreai Gwangjuban július 12-28. között a világbajnokságot rendezik!
 
A férfi Bajnokok Ligájában a három magyar együttes, az FTC, az Eger és a Szolnok még kilenc fordulót játszik le a főtáblán a hannoveri nyolcas döntőig, az OSC az Euro-kupában elődöntőt vív, míg az UVSE, a BVSC és a Dunaújváros női csapata az Euroliga-selejtezőjében kezdi meg szereplését.
 
Utánpótlásfronton első ízben rendeznek U15-ös Európa-bajnokságot, de lesz U17-es kontinensviadal is mindkét nemben, illetve U20-as világbajnokságok várnak legjobbjainkra.
 
A versenynaptár már ismert programjai:
Január 9.: Pro Recco (olasz)-ZF-Eger, Crvena Zvezda (szerb)-FTC-Telekom, Szolnoki Dózsa-Waspo Hannover (német) - Férfi Bajnokok Ligája, 6. forduló
Január 12.: Hollandia-Magyarország, női Világliga-/Európa Kupa-selejtező
Január 15.: Franciaország-Magyarország, női Világliga-/Európa Kupa-selejtező
Január 18-19.: Komjádi-kupa, négyes döntő
Január 23.: Crvena Zvezda (szerb)-ZF-Eger, FTC-Telekom-AN Brescia (olasz), Szolnoki Dózsa-Mladost Zagreb (horvát) - Férfi Bajnokok Ligája, 7. forduló
Jadran Herceg Novi (montenegrói)-A-Híd-OSC-Újbuda - Férfi Euro-kupa, elődöntő, 1. mérkőzés
Január 25-27.: Női Euroliga, 1. selejtezőkör
A-csoport: Kinef Kirishi (orosz), Sant Andreu (spanyol), BVSC-Zugló, Leiden (holland), Mladost Zagreb (horvát) - Barcelona
B-csoport: CN Sabadell (spanyol), Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics, Rapallo Nuoto (olasz), Vouliagmeni NC (görög), Olympia Kosice (szlovák) - Kassa
D-csoport: UVSE, Orizzonte Catania (olasz), Uralochka Zlatoust (orosz), Lille (francia), Ethnikos Athens (görög) - Athén
Január 29.: Németország-Magyarország, férfi Világliga-/Európa Kupa-selejtező
Február 5.: Mladost Zagreb (horvát)-Szolnoki Dózsa - Férfi Bajnokok Ligája, 8. forduló
Február 6.: ZF-Eger-Crvena Zvezda (szerb), AN Brescia (olasz)-FTC-Telekom - Férfi Bajnokok Ligája, 8. forduló
Február 12.: Magyarország-Hollandia, női Világliga-/Európa Kupa-selejtező
Február 19.: Magyarország-Oroszország, férfi Világliga-/Európa Kupa-selejtező
Február 23.: Női Euroliga, negyeddöntő, 1. mérkőzések
E.ON férfibajnokság, alapszakasz, 14. (utolsó) forduló
Február 27.: FTC-Telekom-Crvena Zvezda (szerb), ZF-Eger-Pro Recco (olasz), Waspo Hannover (német)-Szolnoki Dózsa - Férfi Bajnokok Ligája, 9. forduló
A-Híd-OSC-Újbuda-Jadran Herceg Novi (montenegrói) - Férfi Euro-kupa, elődöntő, 2. mérkőzés
Március 2.: E.ON férfibajnokság, középszakasz, 1. forduló
Március 5.: Magyarország-Olaszország, női Világliga-/Európa Kupa-selejtező
Március 9.: Női Euroliga, negyeddöntő, 2. mérkőzések
Március 12.: Málta-Magyarország, férfi Világliga-/Európa Kupa-selejtező
Március 13.: Női bajnokság, alapszakasz, 16. (utolsó) forduló
Március 16.: ZF-Eger-FTC-Telekom, Olympiakosz Pireusz (görög)-Szolnoki Dózsa - Férfi Bajnokok Ligája, 10. forduló
Március 23.: Női bajnokság, a rájátszás kezdete
Március 27.: CNA Barceloneta (spanyol)-FTC-Telekom, AN Brescia (olasz)-ZF-Eger, Szolnoki Dózsa-Spandau 04 (német) - Férfi Bajnokok Ligája, 11. forduló
Március 29-31.: Női Európa Kupa, Hatos Döntő, Torino
Március 30.: Férfi Euro-kupa, döntő, 1. mérkőzés
Április 5-7.: Férfi Európa Kupa, Nyolcas Döntő, Split
Április 12.: Steaua Bucuresti (román)-ZF-Eger - Férfi Bajnokok Ligája, 12. forduló
Április 13.: FTC-Telekom-Pro Recco (olasz), Szolnoki Dózsa-Jug Dubrovnik (horvát) - Férfi Bajnokok Ligája, 12. forduló
Április 12-13.: Női LEN-kupa Négyes Döntő
Április 13.: Férfi Euro-kupa, döntő, 2. mérkőzés
Április 19-20.: Női Euroliga Négyes Döntő
Április 24.: FTC-Telekom-Steaua Bucuresti (román), Dinamo Moszkva (orosz)-ZF-Eger, Szolnoki Dózsa-BPM Sport Management (olasz) - Férfi Bajnokok Ligája, 13. forduló
Május 1.: E.ON férfibajnokság, a rájátszás kezdete
Május 15.: ZF-Eger-CNA Barceloneta (spanyol), Dinamo Moszkva (orosz)-FTC-Telekom, Jadran Split (horvát)-Szolnoki Dózsa - Férfi Bajnokok Ligája, 14. forduló
Június 4-9.: Női Világliga, Szuperdöntő, Budapest
Június 6-8.: Férfi Bajnokok Ligája, Nyolcas döntő, Hannover 
Június 18-23.: Férfi Világliga, Szuperdöntő, Belgrád
Július 7-14.: U15-ös leány Európa-bajnokság, Kirishi
Július 12-28.: 18. FINA-VB, Gwangju
Július 21-28.: U15-ös fiú Európa-bajnokság, Burgasz
Augusztus 5-18.: FINA Masters világbajnokság, Gwangju
Augusztus 11-18.: U17-es fiú Európa-bajnokság, Tibiliszi
Augusztus 15-25.: U20-as férfi világbajnokság, Volosz
Szeptember 1-8.: U17-es leány Európa-bajnokság, Volosz
Szeptember 9-15.: U20-as női világbajnokság, Funchal
 
 
 



E.ON Férfi OB I

UVSE Hunguest Hotels - DVSE

2019. jan. 12. 13:00

TIPPMIX Női Szuperkupa, UVSE-Dunaújváros, 2018.12.22. (Fotók: Madar Dávid)
TIPPMIX Férfi Szuperkupa, FTC-Szolnok, 2018.12.22. (Fotók: Madar Dávid)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok