Közel a BL-címvédő legyőzéséhez, végül egy szolnoki pont

2018. december 19. 20:20

A remekül játszó Zsivko Gocics-csapat felvette a harcolt az Olympiakosz Pireusszal, közel állt a bravúrhoz, végül 9–9 lett a végeredmény.

A 2017-es BL-győztes a 2018-as BL-győztes ellen, avagy a Szolnoki Dózsa a címvédő Olympiakosz Pireuszt fogadta! A rang, a presztízs mellett a továbbjutás szempontjából is fontos volt a meccs, lévén a felek a meccs előtt a 3., illetve az 5. pozícióban voltak. Különösen Zsivko Gocics átalakult csapata volt pontkényszerben, ennek megfelelő intenzitással vetette bele magát a küzdelembe. Így elérte, hogy abszolút partiban volt bombaerős, az FTC elleni Európai Szuperkupadöntőt ötméteresekkel elveszítő görög bajnokkal – sőt rendre vezetni tudott!

Teleki András és Kis Gábor révén az első negyedben két center szerzett gólt, Milan Alekszics és Bátori Bence jegyezte a második menetben a hazaiak találatát, ám az Olympiakosz rendre egyenlített. Nagy Viktor és Josep Pavic is parádésan védett, óriási volt a csata, érződött, a végjátékra marad majd a döntés.

Így is lett. A harmadik negyedet lehozták 1-1-re a felek, avagy nem változott a forgatókönyv – maximum annyiban, hogy Viktor Rasovics találata ezúttal az egyenlítést érte a Szolnoknak. A záró etapban végképp egymásnak estek a csapatok, a lövések is jobban „ültek”, de nagy védéseket is láttunk, főleg Nagy Viktortól. Akinek azonban nem volt szerencséje, kétszer is pár centi hiányzott ahhoz, hogy ne örüljenek a görögök… Andrija Prlainovics, majd Zalánki Gergő vágott kettőt, emberelőnyben támadás volt a 8-6-hoz, végül balkezesünk első bombája az egyenlítéshez kellett. A másodiknál azonban már 9-8 volt a Szolnoknak, és 11 másodperc volt hátra – ám ez elég volt az időt kérő riválisnak: Gounas két másodperccel a vége előtt egyenlített úgy, hogy tényleg egy-két centivel lehetett a labda a képzeletbeli gólvonal mögött…

A 9-9-es remit látva egyet kijelenthetünk: nagyon jól játszó Szolnok szerzett egy pontot a címvédő ellen.

Szolnoki Dózsa-Olympiakosz Pireusz (görög) 9-9 (2-2, 2-2, 1-1, 4-4)
Prlainovics 2, Zalánki 2, Teleki, Kis G., Bátori, V. Rasovics, Alekszics, ill. Genidounias 3, Fountoulis 2, Obradovic 2, Mourikis, Gounas