Október 24-én Szolnokon játszik Világkupa-győztes csapatunk!

2018. október 08. 13:20

A Märcz Tamás irányította férfiválogatott Németországot fogadja a Világliga európai selejtezőjének, egyben Európa Kupa-selejtezőjének a nyitányán.

Fotó: Madar Dávid/MVLSZ

Azok után, hogy a svájci Lausanne-ban megtartották a csoportbeosztásokat a Világliga európai selejtezőjére, ami egyúttal az Európa Kupa selejtezője is, az október 23-ai rajt okán indultak egyeztetések a szövetségek között. Az ünnepnapra való tekintettel végül az a döntés született, hogy férfiválogatottunk egy nappal később, október 24-én fogadja első ellenfelét.
 
„Így igaz, Németország ellen ebben az időpontban játszik majd a válogatott. Egyeztettünk Kovács Istvánnal, a Szolnok szakmai igazgatójával, örömmel vállalták, hogy vendégül látják a csapatot, így hivatalosan mondhatom, a Szolnoki Vízilabda Arénában lesz az összecsapás" - fogalmazott Vári Attila, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke.
 
Märcz Tamás szövetségi kapitány hamarosan megnevezi a mérkőzésre készülő keretét. A Németország elleni összecsapást az m4sport.hu élőben közvetíti.

Világliga európai selejtező, egyben Európa Kupa-selejtező
Férfiak
A-csoport:
Oroszország, Magyarország, Málta, Németország
B-csoport: Görögország, Hollandia, Spanyolország, Ukrajna
C-csoport: Olaszország, Franciaország, Montenegró
D-csoport: Románia, Szerbia, Horvátország

A program
1. játéknap
2018. október 23.
A-csoport:

Málta-Oroszország
2018. október 24.
Magyarország-Németország, Szolnok, 17:00
B-csoport:

Spanyolország-Görögország
Hollandia-Ukrajna
C-csoport:
Montenegró-Olaszország
D-csoport:
Horvátország-Románia

2. játéknap, 2018. november 13.
A-csoport:

Németország-Málta
Oroszország-Magyarország
B-csoport:
Ukrajna-Spanyolország
Görögország-Hollandia
C-csoport:
Olaszország-Franciaország
D-csoport:
Románia-Szerbia

3. játéknap, 2018. december 11.
A-csoport:

Oroszország-Németország
Magyarország-Málta
B-csoport:
Görögország-Ukrajna
Hollandia-Spanyolország
C-csoport:
Franciaország-Montenegró
D-csoport:
Szerbia-Horvátország

4. játéknap, 2019. január 29.
A-csoport:

Oroszország-Málta
Németország-Magyarország
B-csoport:
Görögország-Spanyolország
Ukrajna-Hollandia
C-csoport:
Olaszország-Montenegró
D-csoport:
Románia-Horvátország

5. játéknap, 2019. február 19.
A-csoport:

Málta-Németország
Magyarország-Oroszország
B-csoport:
Spanyolország-Ukrajna
Hollandia-Görögország
C-csoport:
Franciaország-Olaszország
D-csoport:
Szerbia-Románia

6. játéknap, 2019. március 12.
A-csoport:

Németország-Oroszország
Málta-Magyarország
B-csoport:
Ukrajna-Görögország
Spanyolország-Hollandia
C-csoport:
Montenegró-Franciaország
D-csoport:
Horvátország-Szerbia

Az Európa Kupa hatos döntőjét 2019. április 5-7. között később kijelölendő helyszínen rendezik.



Férfi OB I

FTC-Telekom - BVSC-Zugló

2018. nov. 10. 13:00

Férfi OB I

BVSC-Zugló - PVSK-Mecsek Füszért

2018. dec. 01. 13:00

LEN Champions League 2018-2019

FTC-Telekom - Dynamo Moscow

2018. okt. 17. 18:30

LEN Champions League 2018-2019

Szolnoki VSK - Jadran Split

2018. okt. 17. 19:00

Honvéd-Dunaújváros női bajnoki, 2018.10.13. (Fotók: Madar Dávid)
U19-es leány Európa-bajnokságra utazó magyar válogatott, 2018.09.08. (Fotók: Madar Dávid)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok