Magabiztos győzelem Japán ellen

2018. szeptember 13. 21:20

Märcz Tamás együttese a berlini Világkupa harmadik, s egyben utolsó csoportmérkőzésén 19-14-re győzte le Japánt.

A Berlinbe utazó tizenháromból az utolsó, japánok elleni csoportmérkőzésen ezúttal Vogel Soma és Jansik Dávid maradt ki. Az első játékrész gólzáporos nyolc percet hozott. Jansik Szilárd szerezte meg a vezetést, nem sokkal később pedig Mezei Tamásnak adott gólpasszt. Seiya Adachi szépített, majd Zalánki Gergő iratkozott fel a gólszerzők közé, míg Bátori Bence rögtön megduplázta találatainak számát. Keigo Okawa és Takuma Yoshida góljaival kapaszkodott az ellenfél, de Zalánki Gergő, Manhercz Krisztián és Pásztor Mátyás találataival 8-3-as magyar vezetés mellett ért véget az első etap.

A második felvonást Kardos Gergely bravúrja nyitotta - a csapat hálóőre Keigo Okawa ötméteresét hárította biztos kézzel. Nem hibázott Kohei Inaba, aki négyre csökkentette a differenciát. Zalánki Gergő találatára Seiya Adachi felelt, majd Pásztor Mátyás és Manhercz Krisztián duplázta meg góljainak számát. Atsushi Arai lövésével félidőben 11-6-os állást mutatott az eredményjelző.

Nagyszünet után felváltva potyogtak a találatok, Kohei Inaba góljára Kovács Gergő, míg Harukiirario Koppu találatára Nagy Ádám válaszolt. A gyors gólváltást követően kettős emberelőnybe került Japán - előbb Nagy Ádámot, majd Német Tonit állították ki a játékvezetők -, Omoto Yoji tanítványai pedig kihasználták a kettős fórt, méghozzá Atsuto Iida révén. Jansik Szilárd újra ötgólosra módosította a különbséget, míg a harmadik játékrész eredményét Kohei Inaba állította be, 14-10.

Akárcsak a harmadik felvonásban, úgy a negyedik negyedben is sokáig felváltva záporoztak a gólok. Zalánki Gergő újabb villanására Keigo Okawa, Bátori Bence fórgóljára pedig Harukiirario Koppu felelt. A gólpárbaj után következett egy magyar dupla, Mezei Tamás és Pásztor Mátyás jóvoltából, majd Seiya Adachi találata után a mérkőzés MVP-jének választott Zalánki Gergő szerezte meg az ötödik gólját. A végeredményt Kenta Araki állította be.

Märcz Tamás legénysége 19-14-es győzelemmel, és a második helyen zárta a csoportküzdelmeket a berlini Világkupán. Ellenfele holnap délután Egyesült Államok válogatottja lesz.