Ők utaznak a leány ifjúsági világbajnokságra

2018. augusztus 21. 08:10

A dr. Faragó Tamás, Petőváry Zsolt kettős kijelölte a jövő héten kezdődő belgrádi vb-n küzdő csapatot.

A teljes keret, amelyből kikerült az utazó 13 - Fotó: Madar Dávid/MVLSZ

A szolnoki tornagyőzelem (Ausztráliát, Kínát és Kanadát előzte meg a válogatott), majd az ausztrálok ’99-es születésű csapatával vívott edzőmérkőzések után dr. Faragó Tamás megnevezte a belgrádi ifjúsági világbajnokságra utazó együttesét.

„A hazai torna megnyerése, a sikerélmény különösen a lányoknál esetében fontos, hogy még inkább higgyenek magukban, a csapatban” – fogalmazott montreali olimpiai bajnokunk, aki Petőváry Zsolttal együtt irányítja a társaságot. Érdekesség, az utazó csapatban ott van mindkettőjük leánya, Faragó Berta és Petőváry Luca, ami persze nem véletlen, hiszen mindketten fontos láncszemei a válogatottnak, avagy ahogy mondani szokták, az alma nem esett messze a fájától. Érdekesség, a keretben egy felnőtt válogatottban is bemutatkozó játékos található Rybanska Natasa személyében, de Magyari Alda és Utassy Kata is megfordult már Bíró Attila szövetségi kapitány bő keretében.

A lányok a Margitszigeten folytatják a héten a felkészülést, szombaton utaznak a szerb fővárosba, ahol hétfőn az argentinok elleni „felvezető” meccsel hangolnak majd a folytatásra, a keddi kazahok, majd a szerda, amerikaiak elleni ütközetre.

Leány ifjúsági világbajnokság, Belgrád
A-csoport: Spanyolország, Szerbia, Kanada, Olaszország
B-csoport: Üzbegisztán, Görögország, Ausztrália, Brazília
C-csoport: Kazahsztán, Magyarország, Egyesült Államok, Argentína
D-csoport: Új-Zéland, Hollandia, Oroszország, Dél-Afrika
 
A magyar válogatott
Kapusok: Magyari Alda  (POLO SC), Pápai Barbara (UVSE)
Mezőnyjátékosok: Ármai Zita (FTC), Dömsödi Dalma (Szentes), Faragó Berta (BVSC), Huszti Vanda (Dunaújváros), Kudella Panna (Szentes), Muzsnay Fanni (FTC), Pap Mónika (UVSE), Peresztegi Nagy Kinga (POLO SC), Petőváry Luca (BVSC), Rybanska Natasa (Szentes), Utassy Kata (BVSC ). Női utánpótlás-igazgató: dr. Faragó Tamás. Edző: Petőváry Zsolt
(A játékosok klubjaként azt a csapatot jelöltük meg, amelyből kiharcolták a kerettagságot) 

A program
Augusztus 27., hétfő
Kanada-Olaszország, 9:00
Üzbegisztán-Ausztrália, 10:20
Görögország-Brazília, 11:40
Kazahsztán-Egyesült Államok, 13:00
Magyarország-Argentína, 16:30
Spanyolország-Szerbia, 18:10
Új-Zéland-Oroszország, 19:30
Hollandia-Dél-Afrika, 20:50
 
Augusztus 28., kedd
Brazília-Ausztrália, 9:00
Üzbegisztán-Görögország, 10:20
Argentína-Egyesült Államok, 11:40
Kazahsztán-Magyarország, 13:00
Oroszország-Dél-Afrika, 16:40
Új-Zéland-Hollandia, 18:00
Olaszország-Szerbia, 19:20
Spanyolország-Kanada, 20:40
 
Augusztus 29., szerda
Kazahsztán-Argentína, 9:00
Magyarország-Egyesült Államok, 10:20
Új-Zéland-Dél-Afrika, 11:40
Hollandia-Oroszország, 13:00
Spanyolország-Olaszország, 16:40
Kanada-Szerbia, 18:00
Üzbegisztán-Brazília, 19:20
Görögország-Ausztrália, 20:40
 
Augusztus 30., csütörtök
A 13-16. helyért
A4-B4, 11:40
C4-D4, 13:00
A 8 közé jutásért
A2-B3, 16:40
A3-B2, 18:00
C2-D3, 19:20
C3-D2, 20:40
 
Augusztus 31., péntek
A 15. helyért, 9:00
A 13. helyért, 10:20
A 9-12. helyért, 11:40 és 13:00
Negyeddöntő
A1-C2/D3, 16:30
B1-C3/D2, 17:50
C1-A2/B3, 19:20
D1-A3/B2, 20:40
 
Szeptember 1., szombat
A 11. helyért, 14:00
A 9. helyért, 15:20
Az 5-8.helyért, 16:40 és 18:00
Elődöntő, 19:20 és 20:40
 
Szeptember 2., vasárnap
A 7. helyért, 16:40
Az 5. helyért, 18:00
A 3. helyért, 19:20
Döntő, 20:40



HUN-NED 12-7 női Világliga, Szentes - 2020.02.25. (Fotók: Derencsényi István)
Téli Kupa 2020, 2020.02.21. (Fotók: Roszik Ágnes Anetta)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok