Női Euroliga: háromból kettő az első napon

2017. december 1. 22:16

Az UVSE nagy meccsen nyert 9–8-ra az Uralochka ellen, a Dunaújváros könnyedén verte a Lille csapatát (12–5), míg a BVSC kikapott 17–13-ra az Orizzonte együttesétől.

Az Euroliga-selejtező első napján a BVSC ugrott vízbe a mienk közül először. Petrovics Mátyás csapata hatalmas meccset vívott az olasz Orizzontéval, amelyben olyan jól ismert nevek szerepeltek, mint az olasz válogatott Bianconi, Garibotti, Aiello trió, vagy éppen az előző idényben az UVSE-et erősítő holland van der Sloot. Ők négyet 15 gólt szereztek, amelyet nem tudott ellensúlyozni a remekül harcoló fiatal BVSC, pedig még az utolsó negyedben is volt esélye bármire. Baj nincs, hiszen három csapat jut tovább – mint minden csoportból –, és erre minden esélye megvan a vasutasoknak.

Máté Zsuzsanna négy gólt is szerzett - Fotó: Mérei László

A Dunaújváros otthon az első negyedben 5–0-val rajtolt a Lille ellen, ám meglepetésre a franciák erre 4–0-s etappal válaszoltak. Fordulás után helyreállt a világ rendje, Gurisatti Gréta vezérletével újra szétnyitott az ollót a védekezését stabilizáló hazai alakulat, Mihók Attila bátran mindenkit bevethetett, nem forgott veszélyben a győzelem (12–5).

Az UVSE az oroszok kimondottan veszélyes csapatával, az Uralochkával csatázott – nem kis meccsen. A hullámzó partin Keszthelyi Rita ötöt vágott, az utolsó negyedben azonban csak Csabai Dóra jegyzett gólt a meccsen, ami egyúttal azt jelentette, hogy 9–8-ra Benczur Márton csapata győzött!

Folytatás Dunaújvárosban, Padovában és Utrechtben is szombaton.

A Dunaújváros mérkőzéseit a Digi Sport élőben közvetíti, az UVSE találkozóit itt lehet megtekinteni.
De minden mérkőzés élő eredménykövetéssel ezen az oldalon nyomon követhető.

NC Vouliagmeni (görög)–ANC Glyfada (görög) 21–3
Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics–Lille UC (francia) 12–5 (5–0, 0–4, 3–1, 4–0)
Gurisatti 4, Vályi V. 3, Luka 2, Horváth B., Garda, Mchunu, ill, Mckee 2, Le Roux, Tardy, Barr
NC Vouliagmeni–Lille UC, 16:30
Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics–ANC Glyfada, 18:00 (tv: Digi Sport1)
ANC Glyfada–Lille UC, 11:00
Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics– NC Vouliagmeni, 12:30 (tv: Digi Sport2)