VB 2017, 6. NAP: MINDEN EGY HELYEN - ÉLŐ HÍRFOLYAM!

2017. július 21. 8:42

Ma a férfi csoportküzdelmek utolsó, 3. fordulóját rendezték: a mieink 13-7-re győzték le a franciákat, míg az olaszok 13-5-re az ausztrálokat. Ezeknek az eredményeknek is köszönhetően Märcz Tamás csapata nyert a B-csoportot. Rajta kívül Montenegró, Szerbia és Horvátország jutott közvetlenül a nyolc közé.

2017. július 21, péntek

8:40

08:55
A vb pólótornájának 6. napján ismét a férfiak a főszerep, a 3. fordulót rendezik.

9:00
csajokcsokhollandfina2017.jpgEgy este, amelyet nem feledünk: Hollandia 10–8-as legyőzésével ismét nagyot villantott női válogatottunk, amely csoportelsőként bejutott a legjobb nyolc közé, ahol majd várhatóan Kanada ellen játszik a folytatásban. Szubjektív csoportzáró írásunk a jó kilátásokat, és a pillanatnyi örömforrásokat boncolgatja.

9:12
deckernoimeccsen.jpgEgyezményes jel női válogatottunk produkciójára – merthogy férfiválogatottunk is a lelátón szurkolt. Decker Ádám is elmondta, nagyon tetszett a srácoknak is, amit láttak.

10:33
Spanyolország végzett az C-csoport harmadik helyén, miután Dél-Afrikát a várakozásoknak megfelelően könnyedén, 16–4-re győzte le. A csoport első helye a 10:51-kor kezdődő szerb-görög partin dől el.

11:21
srbgre.JPGNagyszünetben 6–4-re vezetnek a szerbek a görögök ellen, úgy tűnik, szép lassan őrölik fel ellenfelük erejét. Mandics, Filipovics és Prlainovics lőtt kettőt-kettőt. Odaát Delekas jegyez két gólt, Mourikis és Genidounisas talált még be. És el ne feledjük: a nagy melegben, a délelőtti időpont dacára a lelátókon úgy 5000 szurkoló!

11:40
VB_NED_HUN_noi_20170720_Madar_David_028.jpgElkészült a hollandok elleni csata képgalériája – itt nézhető meg!

11:54
VB_20170720_Madar_David_004.jpgA címvédő Szerbia nem vacakolt, a harmadik negyed 3–0-jával állva hagyta a görögöket, előnyét megtartotta, s végül 11–6-ra győzött. Ezzel kialakult a C-csoport végeredménye: 1. Szerbia 6 pont, 2. Görögország 4 pont, 3. Spanyolország 2 pont, 4. Dél-Afrika 0 pont.

12:05
A szerb Dusan Mandics magabiztosan nyilatkozott az interjúzónában: „Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, megismételtük a spanyolok elleni jó játékot. Tökéletesen működött a védelmünk, emberhátrányban is jól játszottunk, minden okunk megvan arra, hogy elégedettek legyünk. De továbbra is a földön járunk, megyünk tovább, lépésről lépésre, bejutottunk a negyeddöntőbe, ez volt az elsődleges célunk.”

12:11
VB_20170720_Madar_David_006.jpgNemanja Ubovics leigazolásával nagyot fogott az OSC, ez nyilvánvaló. A szerb pólós a görögök legyőzését követően így fogalmazott: „Örülök, hogy csoportelsők lettünk, ez volt a célunk. Most egy napot pihenünk, készülünk a negyeddöntőre, várjuk, hogy ki lesz az ellenfelünk. Mérkőzésről mérkőzésre menetelünk tovább. Nagyon jól érzem magam, elégedett vagyok a csapat játékával, remélem, így folytatjuk majd egészen a végjátékig.”

12:16
Thoedorus Vlachos, a görög szövetségi kapitány nem volt keserű, reálisan értékelte a szerbek elleni vereséget: „Amikor veszít az ember, nem érzi túl jól magát, de hát mindent megpróbáltunk, és ez az, ami igazán számít. Az első játékrészben mindent beleadtunk, Szerbia azonban a világ legjobb csapata, úgyhogy ennyire volt mindez elég. A második játékrészben nagyon sokat hibáztunk. A folytatásban jön az egyenes kieséses rendszer, tehát minden meccs számít. Minden bizonnyal a japánok ellen mérkőzünk legközelebb, akik nagyon kemény vízilabdát játszanak. De a csapatunk nagyon jó formában van, és azt hiszem, az elődöntőig eljuthatunk.”

12:18
Dejan Savicsot,
Szerbia szövetségi kapitányát hiába várták az újságírók a kijelölt interjúzónában, ezúttal is a „hátsó kijáraton” távozott… Lehet, csak a vb után akar megszólalni?

13:10
birgecsajoksajtaj0721.jpg Sajtótájékoztatót tartott a női válogatott, amely a csoportgyőzelem után nyugodtan készülhet a hétfői negyeddöntőre. Addig pedig pihenő, szárazföldi és vízi edzés, valamint csapatépítő program vár a lányokra.

13:22
A nap védése: a kapus kiállítása miatt az amerikaiak 2-es játékosa, Jonathan Hooper állt a kapuba, s védte ki Merkulov ötméteresét.

13:23
Azok után, hogy Japántól nyolc góllal kikapott az amerikai válogatott, az oroszokat 14–11-re legyőzte. Mindez azonban kevésnek bizonyult, hiszen az alsóházi körbeverésben Japán és Oroszország is jobb nála.

14:39
VB_20170720_Madar_David_018.jpgAz úgynevezett délelőtti program zárásaként Horvátország az oroszok ellen piros lapot kapó kapitánya, Ivica Tucak nélkül is könnyedén húzta be soros meccsét: Japán verte 16–6-ra. Ezzel kialakult a D-csoport végeredménye is: 1. Horvátország 6 pont, 2. Oroszország 2 pont, 3. Japán 2 pont, 4. Egyesült Államok 2 pont.

15:00
A büntető védő amerikai mezőnyjátékost, Johnathan Hoopert természetesen a jelentről faggatták: „Elég jó vagyok az ellenfél szándékainak kifürkészésében, ezért kért meg az edzőnk, hogy a végén a kapuba álljak egy büntető erejéig. Van, amikor bejön egy ilyen húzás, van, amikor nem.”

16:02
VB_20170717_Millenium_edzes_Madar_David_019.jpgJól áll a kezükben a labda, avagy edzésben a Millennium. Képgaléria itt!

16:14
Pár mondat erejéig elcsíptük Vincze Balázst, a szombathelyiek szakmai igazgatóját a lelátón: „Az első igazán fontos mérkőzésen szerintem helyt állt a csapat minden tekintetben, mind játékban, mind pszichésen és mentálisan. Nyilván a franciák elleni összecsapás egy könnyebb mérkőzésnek ígérkezik, de sokszor mondjuk, hogy ilyen szinten már nincsenek könnyű meccsek. Fejben lehet talán ez egy nehéz mérkőzés, hogy megmaradjon az az út, amelyet maguknak kijelöltek, hogy napról napra egyre jobbak legyenek, fizikálisan, mentálisan és taktikailag is.”

16:48
ledererpetur.JPGPetur András és Léderer Ákos is vízbe ugrott. A két hangulatért felelős sportriporter kipróbálhatta magát egy mérkőzés erejéig délután. András remek védekezésével tűnt ki, míg Ákos a szélen kamatoztatta gyorsaságát. A mérkőzést követően nagy lihegések közepette a következőket mondták. Petur András: „Bent voltunk fél órát a vízben. Az első, amit nem tudok elképzelni, hogy hogy lehet egyszerre két térfélen vízilabdázni. Voltam elől is hátul is, igazából két tempó után álltam meg mindig pihenni. A legvégén aztán bedobtam életem első gólját a rövid sarokba, ezzel azt hiszem, betetőztem a 38 éves vízilabda pályafutásomat.” Kollégája, Léderer Ákos „természetesen” a hokit is becsempészte mondanivalójába: „Én ugyan úgy, mint az eredeti sportágamban, a jégkorongban, itt is a favágó szerepét vállaltam fel. Az volt a szerencsém, hogy a szoros emberfogásnál egy 40 kilós srácot kellett fognom, a magam 80 kilójával, úgyhogy ezt a részét még valahogy megoldottam, de a ritmusváltások és beváltások összekuszáltak már engem is.”

18:14
crousillat0721.jpg Az előző szezont a BL-győztes Szolnoknál töltő Ugo Crousillat – a francia válogatott csapatkapitánya – is készül az esti meccsre.

18:30
Hoppá – kiesett Kanada! Porzio csapata csak 6–6-ra volt képes Brazíliával, így az A-csoport utolsó helyén végez, hiszen ugyanúgy két pontja van, mint a 18:50-kor Montenegróval játszó kazahoknak, de miután kikaptak tőlük, csak negyedikek lettek! Hol van már az első nap szenzációja, amikor Montenegrótól szereztek pontot a kanadaiak…

18:37
Angelo Coelho, Brazília szövetségi kapitánya mosolyogva nyilatkozott: „Nagyon boldog vagyok, mert a csoport második helyén bejutottunk a nyolcaddöntőbe, ahol azonban nehéz dolgunk lesz. A torna legnagyobb esélyesei Szerbia, Magyarország és Olaszország.”

19:53
mnekaz.JPGMontenegró nyerte a papírformának megfelelően az A-csoportot: Kazahsztánt 13–5-re győzte le. A csoport végeredménye: 1. Montenegró 5 pont, 2. Brazília 3 pont, 3. Kazahsztán 2 pont, 4. Kanada 2 pont.

20:00
VB_FRA_HUN_ffi_20170721_Madar_David_002.jpgTíz perccel csapatunk meccse előtt megteltek a lelátók – a szeptemberi budapesti világkupára, valamint a phjongcshangi téli olimpiára készülő magyar short track válogatottak is ott szurkolnak a tömegben.

20:25
VB_20170720_Madar_David_070.jpgBekezdtünk: az első negyed után 6–1-re vezetünk. Két-két gólt jegyez Vámos Márton és Zalánki Gergő, de betalált Varga Dénes és Erdélyi Balázs is.

20:28
nagydani0721.jpg Világbajnok kapusunk, Nagy Viktor öccse, a túraautó-világbajnokságban vitézkedő Nagy Dániel is kilátogatott a franciák elleni meccsre.

20:27
VB_20170720_Madar_David_066.jpgAz amerikai színész, Ashton Kutcher kezdi megszeretni a vízilabdát? Az olaszok elleni meccsünk után a franciát is dr. Kemény Dénes és felesége társaságában nézi.

20:42
A franciák 3–2-re megnyerték a második negyedet, de aggodalomra semmi ok: magabiztosan vezet a csapat 8–4-re.

21:03
Kicsit ráléptünk újra a gázpedálra: három negyed után 11–5.

21:20
VB_20170720_Madar_David_075.jpgVarga Dénes és Vámos Márton vezérletével, Hárai Balázst pihentetve 13–7-re legyőztünk Franciaországot. Vastaps a jutalom a nézőktől. Mindez azt jeleni, hogy öt ponttal zártunk – hogy elsőként vagy másodikként, az a 21:30-kor kezdődő olasz-ausztrál csata után derül ki.

21:48
Bodegas hármat vágott, 5–2-re vezetnek az olaszok a magyar közönség támogatását élvező ausztrálok ellen.

22:03
Nagyszünetben 8–2-re vezetnek az olaszok – haladnak ahhoz, hogy meglegyen nekik a csoportelsőséghez szükséges tízgólos győzelem.

22:06
Közben hír Szombathelyről: férfi junior-válogatottunk nem ismert kegyelmet, 14–5-re győzte le Ausztráliát. Horkai György csapata a belgrádi világbajnokság előtt a BENU-kupa megnyerése után újfent hazai tornával készül. Az OMV-kupa 1. napján Ausztrália ellen nagyon odatette magát a csapat, magabiztosan, jó játékkal győzött. Szombaton a horvátokat ötméteresekkel legyőző Szerbiával találkozik. Adatok itt.

22:20
VB_20170720_Madar_David_070.jpg Zalánki Gergő, Manhercz Krisztián és Gór-Nagy Miklós így értékelte a franciák legyőzését.

22:25
Három negyed után 10–5 az olaszoknak, azaz nem nőtt, sőt csökkent a különbség. Tombol a lelátó, egy negyed, és csoportelső lehet a magyar válogatott!

22:39
VB_20170720_Madar_David_079.jpgÉs megvan! Miután Olaszország „csak” 13–5-re nyert Ausztrália ellen, a magyar válogatott nyerte a B-csoportot! A csoport végeredménye: 1. Magyarország 5 pont, 2. Olaszország 5 pont, 3. Ausztrália 2 pont, 4. Franciaország 0 pont. Mindez azt jelenti, hogy csapatunk ott van játék nélkül a nyolc között, és legközelebb kedden az orosz-spanyol csata győztesével játszik a négy közé jutásért.

22:40
Kialakultak tehát a vasárnapi nyolcaddöntő párosításai – íme:
Brazília-Ausztrália (A2-B3) – a negyeddöntőben Szerbia vár a győztesre.
Kazahsztán-Olaszország (A3-B2) – a negyeddöntőben Horvátország vár a győztesre.
Görögország-Japán (C2-D3) – a negyeddöntőben Montenegró vár a győztesre.
Spanyolország-Oroszország (C3-D2) – a negyeddöntőben Magyarország vár a győztesre.