Európai sikerekkel kezdődött a világliga nyolcas döntője

2017. június 20. 20:41

Az olimpián érmet szerző Szerbia, Horvátország, Olaszország trió mellett a házigazda Oroszország is győzelemmel kezdte a világliga nyolcas döntőjét.

A címvédő Szerbia és Kazahsztán mérkőzésével kezdődött meg a világliga nyolcas döntője az oroszországi Ruzában. A szerb együttes az első negyed után már 3–0-ra vezetett, s végül nyolcgólos győzelmet aratott. Ugyanekkora különbséggel nyert az olimpiai ezüstérmes Horvátország, amely Japánnal szemben szerzett három pontot.

Izgalmasabban alakult az 1. forduló másik mérkőzése. Az Egyesült Államok a félidőben 3–0-ra vezetett Olaszország ellen, a záró negyed előbb pedig 5–3-ra, s innen jött fel Sandro Campagna gárdája, amely már a rendes játékidő végén is nyerhetett volna. A hajrában azonban Pietro Figlioli ejtése föle ment, így a szétlövésben győztek az olaszok.

A nap utolsó meccsét a házigazda oroszok és Ausztrália játszotta. Előzetesen az ausztrálok tűntek esélyesebbnek, az orosz válogatott azonban végig dominált, s fokozatosan növelte az előnyét. A záró negyed elején már 8–4-re vezetett Oroszország, így gyakorlatilag el is döntötte a meccset, s végül 10–5-re nyert.

A világliga nyolcas döntőjének utolsó két napjáról (június 24-25.) élő közvetítést láthatnak itt, addig pedig ezen a linken lehet nézni a meccseket.

Világliga, férfiak, nyolcas döntő, Ruza
1. forduló
A-csoport:
Szerbia–Kazahsztán 15–7 (3–0, 6–4, 3–2, 3–1), Olaszország–Egyesült Államok 5–5 (0–1, 0–2, 3–2, 2–0) – ötméteresekkel 4–2
B-csoport: Horvátország–Japán 13–5 (4–2, 3–0, 1–2, 5–1), Oroszország–Ausztrália 11–5 (2–2, 2–1, 4–1, 3–1)