Szilágyi-gála, magyar öröm: otthonában ütöttük ki Kínát

2017. június 7. 13:26

Női válogatottunk a Világliga sanghaji Szuperdöntőjében 16–6-os győzelmet aratott a házigazda ellen, Szilágyi Dorottya hat gólt is jegyzett. A mieink a csoportmérkőzések 3. fordulójában Ausztrália ellen játszanak.

Tekintettel arra, hogy a kínaiak után a kanadaiaktól is vereséget szenvedtek az ausztrálok (akik jegyezzük meg, finoman szólva nem a legjobb csapatukkal szerepeltek a kunshani tornán és Sanghajban is sok a hiányzójuk), a mieink Kína elleni mérkőzése a minél jobb pozíció megszerzéséért igencsak fontossá vált.

Ennek megfelelően Buza Balázs videolemzői helyszíni tájékoztatása szerint jól kezdett csapatunk: Szilágyi Dorottya ott folytatta, ahol abbahagyta Kanada ellen, az ő duplája mellett Bujka Barbara és Antal Dóra is gólt jegyzett, s miután Gangl Edina kapuját csak kétszer voltak képesek bevenni a hazaiak, 4–2 volt ide az első negyed.

A másodikban a gólszerzősében ugyanez volt a leosztás, avagy Szilágyi már négynél járt – miközben hátul Gangl lehúzta a rolót, nem kapott gólt, ergo voltaképpen a nagyszünetre eldöntötte a mérkőzést válogatottunk!

A folytatásban sem adott alább, a dunaújvárosiak üdvöskéje, Szilágyi újabb kettőt vágott, de betalált Keszthelyi Rita és Illés Anna is, a kínaiak nem tudták feltartóztatni a mieinket. Bíró Attila együttese a záró menetben is lőtt négy gólt (Bujka Barbara kettő, illetve Somhegyi Noémi és Illés Anna egy-egy), így a végén rászámolt Kínára, s 16–6-ra nyert.

Csapatunk szerdán magyar idő szerint 9 órakor Ausztrália ellen játszik.

Az A-csoportban az utolsó napon Egyesült Államok és Oroszország a csoportgyőzelemért játszik. Ehhez az is kellett, hogy az oroszok 10–10-es döntetlen után legyőzzék ötméteresekkel a hollandokat (a mérkőzés egyik játékvezetője Fodor Rajmund volt), akik így minden bizonnyal harmadik helyen zárnak.

Női Világliga Szuperdöntő, Sanghaj
B-csoport, 2. forduló

Magyarország–Kína 16–6 (4–2, 4–0, 4–2, 4–2)

MAGYARORSZÁG:
Gangl – Czigány, Antal 2, Szilágyi 6, Szücs G., Takács O., Illés 2, Keszthelyi 1, Tóth I., Bujka 4, Csabai, Somhegyi 1. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Kínai gólszerzők: Guo Ning 3, Chen Xiao, Lu Yiwen, Zhang Cong