BENU Magyar Kupa, nők: BVSC, UVSE, Dunaújváros – a négyes döntőben

2016. november 5. 19:27

Az esélyesek nyerték a selejtezőt. Az egy fennmaradó helyért majd a három második, az UVSE II, a Szeged (amely ellen 17–17-et harcolt ki a Honvéd!) és a Szentes csatázhat majd.

A Szőnyi úton a BVSC magabiztosan hozta mindkét mérkőzését, ahogy várható volt, a második helyért lesz nagy a csata. Az is lett: a Tatabánya jól kezdett az UVSE II ellen, a négy gólig jutó Gerendás Matilda vezetésével sokáig remekül tartotta magát, ám a harmadik negyedben képes volt ellépni a fővárosi együttes, és végül 11–7-es győzelemnek örülhetett – egyúttal a jövő héten ott lehet a csoport másodikak minitornáján.

Az UVSE bajnok és kupagyőztes csapata a várakozásoknak megfelelően került a négyes döntőbe, a Szeged ugyan igyekezett, de „csak” megszorongatni tudta. A házigazda csongrádiakat aztán kis híján kellemetlenség érte, ugyanis a Honvéd némi meglepetésre egyetlen pillanatig sem játszott alárendelt szerepet – sőt! Amikor a 22. percben 11–9-es hazai vezetésénél Lengyel Anettet 4 perces kiállítással sújtották a játékvezetők, és Illés Henrietta belőtte az ötöst, a levegőben lógott a meglepetés! Szabó Stefánia góljával 13-nál már eggyel jobban állt a Honvéd, de 14–13-ra, majd 15–14-re, 16–15-re és 17–16-ra is vezetett! Illés Henrietta pazarul játszott, nyolc gólig jutott, de voltaképpen mindenkit ki lehetett emelni a fővárosiaktól. A Szegednek nagy szüksége volt Bujka Barbara ellenállhatatlan játékára, a nagy bajból ő rángatta ki csapatát, a 10 lőtt gólja önmagáért beszél. A döntetlen jobb gólkülönbsége miatt a hazaiaknak jelentett továbbjutást.

Szentesen a Dunaújváros az Egert, majd a hazaiakat is magabiztosan múlta felül, nem volt kérdés a négyes döntőbe jutása. Ifjabb Tóth Gyula csapata a második helyet azért megkaparintotta, tíz góllal verte az egri együttest.

Eredmények – Női BENU Magyar Kupa, csoportmérkőzések

A-csoport, Szőnyi út, Laky-uszoda

BVSC-Zugló–UVSE II 21–5 (8–1, 4–1, 5–3, 4–0)
Kisteleki D. 5, Takács O. 3, Leimeter 3, Gyöngyössy 2, Varga V. 2, Kele, Pócsi, Farkas K., Koncz, Utassy, Máté, ill. Bartus, Ádám, Mucsy, Vida, Faragó K.

UVSE II–Tatabánya 11–7 (0–2, 5–2, 4–1, 2–2)
Vogt 4, Bartus, Szabó V., Mucsy, Gyárfás, Hidas, Telek, Hajdú, ill. Gerendás M. 4, Bors D., Ritz, Szellák

Tatabánya–BVSC-Zugló 6–17 (2–7, 1–3, 2–4, 1–3)
Gerendás M. 3, Bors D., Ritz, Szellák, ill. Kisteleki D. 5, Farkas K. 3, Pócsi 2, Máté 3, Besszer 2, Gyöngyössy, Takács O.

A végeredmény: 1. BVSC 6 pont, 2. UVSE II 3 pont, 3. Tatabánya 0 pont
A BVSC az elődöntőbe, az UVSE II a következő körbe jutott.

B-csoport, Szeged

UVSE–RacioNet-Honvéd 18–3 (3–0, 6–1, 6–1, 3–1)
Keszthelyi 3, Hertzka 3, Csabai 2, Takács V. 2, Pap M. 2, Bicskei 2, van der Sloot 2, Kövesdi, Kisteleki H., ill. Bálint R., Illés H., Ármai

Szegedi Vízmű-Taylor&Nash-Szegedi Egyetem–UVSE 10–15 (3–2, 2–4, 1–4, 4–5)
Árkosy 3, Bujka 2, Tóth P., Lengyel A., Miklós D., Gémes, Kádár, ill. Keszthelyi 5, Csabai 3, Czigány 2, van der Sloot 2, Szűcs P., Hertzka, Kisteleki H.

RacioNet-Honvéd–Szegedi Vízmű-Taylor&Nash-Szegedi Egyetem 17–17 (1–4, 7–5, 4–3, 5–5)
Illés H. 8, Sárvári 3, Ármai 2, Szabó S., Bálint R., O-Nagy, Török, ill. Bujka 10, Gémes 3, Tóth P. 2, Kádár

A végeredmény: 1. UVSE 6 pont, 2. Szeged 1 pont (27–32), 3. Honvéd 1 pont (20–35)
Az UVSE az elődöntőbe, a Szeged a következő körbe jutott.