E.ON NŐI OB I: esélyesek győztes rajtja – olimpiai bronzérmes gólokkal

2021. október 22. 21:20

Az olimpiai bronzérmesekkel felálló UVSE, Dunaújváros, FTC trió sikeréhez nem férhetett kétség. A BVSC viszont csak nehezen, 13-12-re győzte le az Egert. A Szentes a III. Kerületi TVE együttesét győzte le magabiztosan – a fővárosi csapatban első OB I-es meccsét játszotta, és gólt is lőtt Kiss Viktória, a háromszoros olimpiai bajnok Kiss Gergely lánya.

Szentesen kezdődött el a 2021/2022-es idény, ahol a házigazda 2-0-s első negyeddel rajtolt a III. Kerületi TVE ellen. A vendégek Brezovszki Gerda gólerős játékával a második negyedben szépítettek, így nyílt volt a csata. A Szentes azonban fordulás után egyértelműen uralt a játékot, egy 4-2-es etapra rápakolt még egy 6-1-eset is, így magabiztosan gyűjtötte be a pontokat. A meccs így is emlékezetes marad majd a III. Kerületi TVE 2003-as születésű játékosának, Kiss Viktóriának, aki góllal kezdte el OB I-es pályafutását - no és persze a büszke apukának, a háromszoros olimpiai bajnok Kiss Gergelynek.

A Dunaújváros 13-5-tel kezdett, az olimpiai bronzérmes Gurisatti Gréta és Szilágyi Dorottya egyaránt triplával nyitott. A válogatott csapatkapitánya, Keszthelyi-Nagy Rita hatot, Rybanska Natasa ás Ábel-Antal Dóra négyet vágott az újonc Győrnek, csapata, az UVSE 26-4-re nyert. Magabiztosan gyűjtötte be a pontokat a Szeged ellen az FTC, itt is egy tokiói érmesünk, Illés Anna, illetve mellette Kuna Szonja volt a legeredményesebb három találattal.

A Laky-uszodában az Eger végig remekül tartotta magát, Dobi Dorina, Menczinger Kata és Czigány Dóra vezérletével igyekezett tapadni a BVSC-re, amelynek bizony rá kellett kapcsolnia ahhoz, hogy ne érje meglepetés - ebben elsősorban az ötgólos Gémes Alexa járt az élen. A hevesiek pazar hajrával az utolsó percben egyenlítettek, s így 28 másodperce maradt a házigazdának. Időkérés után, öt másodperccel a vége előtt végül Kele Nikolett lőtt győztes gólt (13-12).

E.ON Női OB I, alapszakasz, 1. forduló
Valdor-Szentes-III. Kerületi TVE 14-7 (2-0, 2-4, 4-2, 6-1)
Gólszerzők: Bonca 3, Kövér-Kis 2, Kolarova 2, Hevesi, Mihály-Kádár, Varga V., Tóth Cs., Csiszár, Tóth F., Dankina, ill. Brezovszki 5, Illés H., Kiss V.

Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics-Tatabányai VSE 13-5 (3-2, 3-0, 4-1, 3-2)
Gólszerzők: Szilágyi 3, Gurisatti 3, Szellák 2, Mahieu 2, Horváth B., Mucsy, Sümegi, ill. Zantleitner N. 2, Zink 2, Rajna

UVSE-Hunguest Hotels-Győri VSE-Uni Győr 26-4 (7-0, 5-1, 8-1, 6-2)
Gólszerzők: Keszthelyi 6, Rybanska 4, Ábel-Antal 4, Forgács 2, Hajdú 2, Peresztegi 2, Irmes 2, Baksa 2, Szücs, Tiba, ill. Török 2, Farkas, Fráter

FTC-Telekom Waterpolo-Szegedi NVE-SZTE 17-3 (4-1, 5-2, 6-0, 2-0)
Gólszerzők: Illés A. 3, Kuna 3, Kövesdi 2, Máté 2, Pőcze 2, Tóth Csabai 2, Koopman, Dömsödi, Felkai, ill. Ráski 2, Botka

BVSC-Zugló-Tigra-ZF-Eger 13-12 (5-3, 3-3, 3-2, 2-4)
Gólszerzők: Gémes 5, Leimeter 2, Kele 2, Farkas K., Krénusz, Hnatyszyn, Gyöngyössy, ill. Dobi 4, Menczinger 3, Czigány 3, Katona, Borsi