Őrült meccset vívott a KSI és a Szeged

2013. december 3. 14:00

A Komjádi-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén 30 gól született a Margitszigeten.

A kísérleti szabályok mellett zajlik az idei Komjádi-kupa, ahol elérkezett a negyeddöntők ideje. Az első párharcban a KSI és a Szegedi Vízipóló Suli csap össze. Az első mérkőzést kedden délelőtt rendezték. A meccs első gólját a végül 4 találatig jutó Kovács Gergő szerezte, a másik oldalon pedig a végül 5 gólt szerző Jansik Szilárd egyenlített.

Érdekesség, hogy Kalanovics Balázs és Marnitz Márk is akciógóllal alakította 3-1-re az állást, az első "nem akciógól" Jansik büntetője volt 13 másodperccel az első negyed vége előtt. Csakhogy nem ez volt az utolsó gól a negyedben, hiszen az első fórból született találat Kovács Gergő révén 4-2-es KSI-s előnyt eredményezett.

A kísérleti szabályok legfontosabbika, hogy mindegyik fault kiállítást jelent, de a kiállított azonnal visszatérhet a pályára, mihelyst áthaladt a kötélen.

Kalanovics, majd Kerschbaum góljával már 6-2-re vezetett a KSI, de Jansik a második negyed végén két góljával gondoskodott arról, hogy a Szeged ne kerüljön túl nagy hátrányba (7-5).

Török András egyenlített 2 perccel a harmadik játékrész vége előtt, sőt, a meccsen 5 gólt szerző Rákos Márk akciógóljával először vezetett a vendégcsapat, 11-10-re. Sőt, kétgólos is volt a szegedi előny Jansik büntetőjével a negyedik negyed elején, alaposan fordult a kocka tehát.

De a KSI nem adta fel, Márkus Martin, majd Albert Barnabás góljával újra vezetett. Az utolsó szó ugyanakkor a Szegedé volt: 20 másodperccel a vége előtt labdát szerzett Molnár Dávid, és Szőke Patrikot végül kiállították a legvégén, Rákos pedig 1 másodperccel a vége előtt, lényegében a dudaszó pillatanában egyenlített.

A vége 15-15, a visszavágót szerdán rendezik Szegeden.

A BVSC egy szoros mérkőzésen kapott ki odahaza a Vasastól, amely a visszavágón így kedvezőbb helyzetből várhatja a folytatást. A Honvéd pedig leiskolázta a Fradit, így szinte már ott is van a négy között.

Eredmény - Komjádi-kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

KSI SE - Szegedi Vízipóló Suli 15-15 (4-2, 3-3, 3-6, 5-4)

KSI: Kardos - Miklós 1, Kovács Gergő 4, Marnitz M. 1, Márkus 1, Kalanovics 2, Fejős 1. Csere: Albert 2 (2), Kerschbaum 3, Szőke P., Hulmann, Hangody A. Vezetőedző: Horváth János. Edző: Keszthelyi Tibor

Szeged: Molnár D. - Török K., Jansik Sz. 5 (2), Sánta D. 2, Vincze, Török A. 1, Lakatos 2. Csere: Sikovanyecz, Zsigri, Rákos 5, Berkó, Godó. Vezetőedző: Vincze Balázs. Edző: Varga Péter

Gól/emberelőny: 2/17, illetve 3/18
Ötméteresek: 2/3, illetve 2/2
Kipontozódott: Kalanovics (18.), illetve Török A. (27.), Török K. (28.), Zsigri (29.)
Kiállítás cserével: Vincze M. (27.)

BVSC-Zugló - Laktiv-Vasas 12-14 (3-2, 2-3, 3-4, 4-5)

BVSC: Szakonyi - Hajek 3, Telegdy 1, Mészáros, Ugray, Szabó Bendegúz 3, Hóbor 1. Csere: Bodoki, Patócs 2, Szabó Bence 2, Szepesi, Nagy Á., Sipos. Vezetőedző: Märcz Tamás

Vasas: Bendes - Csapó 3 (1), Fazekas 5, Angyal 1, Sedlmayer 1, Manhercz Á. 1, Várnai 1. Csere: Mickic, Hill 1, Manhercz K. 1. Vezetőedző: Földi László

Gól/emberelőny: 1/17, illetve 2/8
Ötméteresek: -, illetve 1/2
Kipontozódott: Mészáros (20.), illetve Sedlmayer (23.), Fazekas (31.)

Széchenyi Bank-FTC – Budapest Honvéd 7-18 (2-3, 1-3, 2-7, 2-5)

FTC: Kósik – Kolozsi, Pohl, Szilágyi, Vogel Simon, Francsics 2, Major. Csere: Perczel, Dudok 1, Salamon 2, Mátyok 1, Barak, Berki 1. Edző. Paján Viktor

Honvéd: György – Tóth-Korsós, Boros 1, Cséplő 6, Illés, Simon 1, Tóth B. 6. Csere: Csacsovszky E. 2, Demeter 1, Hochstein, Tamás, Csapó B. 1, Bozsics. Edző: Tóth Imre

Gól/emberelőny: 2/14, illetve 6/17
Ötméteresek: 2/4, illetve 3/5
Kipontozódott: Kolozsi, Pohl, Salamon, Major, Barak, illetve Hochstein, Bozsics