Világliga: vereség Kanadától, a spanyolok következnek

2021. június 16. 16:06

A magyar női válogatott egy góllal alulmaradt a jól játszó és remekül támadó Kanadával szemben, így erős ellenféllel játszhat a négy közé jutásért – a Világliga Szuperdöntőjében, Athénban.

Az Oroszország elleni keddi mérkőzés után a szállodába érkezés után nyomban megbeszélés következett, a szakmai stáb összefoglalta a látottakat és a következtetéseket is megosztotta a lányokkal.

Akik ezután a magyar-portugál Eb-meccset nézték meg szobáikban, a focimeccs még a szerdai reggelinél is szóba került természetesen. A reggeli után egy órával antigén gyorsteszten estek át a lányok, mindenki megfelelő mintát produkált, hogy aztán videózás következzen a szálloda egyik különtermében.

A Kanada elleni harmadik csoportmeccsre egy órakor indult el a csapatbusz, ami egyébként 5 perc alatt meg is érkezik a közelben lévő olimpiai uszodához (sétára nincs lehetőség a buborékszabályok miatt).

Egyszerű volt a képlet a meccs előtt, minimum két góllal kellett legyőzni a riválist ahhoz, hogy csoportelsőként a másik négyes negyedik helyezettjével, vélhetően Kazahsztánnak folytassuk a tornát.

watch?v=Ul5Bei3_-78 Ez nem tűnt lehetetlen feladatnak, annak ellenére, hogy Kanada erősödött, már itt Athénban is legyőzte Oroszországot (12-10), az Egyesült Államokkal folytatott kétkapuk során pedig tovább acélosodott. No, de mi is készültünk az amerikaiakkal, és szedtünk fel információkat az alatt a két hét alatt is.

canhun_1.jpg Végül az első meccs lett tehát a magyar válogatotté a harmadik játéknapon (korábban ugyanúgy a második helyre tették a szervezők, de változott a helyzet), amelyen Ábel-Antal Dóra és Máté Zsuzsanna nem játszott a keretből.

watch?v=ZJrc-Jg1AZw Kyra Christmas góljával Kanada szerzett vezetést, és a meccs elején támadásban kevésbé volt hatékony a magyar csapat. Emiatt a magabiztosan játszó Kanada később 3-1-re is elhúzott, és az első szünetben is kettővel vezetett.

Érezhető volt, hogy talán egy kicsit nehezebb erőfeszítést jelent ezen a délutánon a gólszerzés, és hátul sem feltétlenül mennek jól a blokkok.
Jellemző ugyanakkor erre a magyar válogatottra, hogy nagy hátrányból is visszajönni, és Kanada ellen is sikerült 4-7 után egyenlíteni a nagyszünetre. Illés Anna, Rybanska Natasa és Gurisatti Gréta talált be, így abban bíztunk, hogy elindulunk felfelé: 8-7-nél először vezettünk Parkes Rebecca találatával, de mint később kiderült, ekkor álltunk utoljára jobban a meccsen.

Kétgólos hátrányból jöhetett az utolsó negyed, Kanada roppant gyorsan járatta a labdát támadásban, ezt nehezen követték le a lányok, de így is egalizáltunk 10-10-nél, amikor még hat perc volt hátra a meccsből.

canhun_3.jpg Talán a kétgólos várva várt győzelem is ott lebegett a szemek előtt, ezzel kicsit görcsössé váltunk támadásban. A döntetlenre így is volt esély, de Vulpisi kapus ezt meghiúsította, nem véletlenül lett a meccs legjobbja.

Folytatás csütörtökön a négy közé jutásért, az Egyesült Államoktól nagyarányú vereséget szenvedő Spanyolország ellen.

Világliga Szuperdöntő, 3. játéknap:

Magyarország-Kanada 12-13 (2-4, 5-3, 1-3, 4-3)
Gólszerzők: Rybanska, Parkes, Illés, Vályi 2-2, Szilágyi, Gurisatti, Keszthelyi-Nagy, Leimeter, illetve Christmas 4, McKelvey, La Roche 3-3, Crevier, Eggens, Lemay-Lavoie