Országos Fiú Serdülőbajnokág: a KSI a bajnok, UVSE-ezüst és BVSC-bronz

2021. május 23. 14:51

Az új szegedi Tiszavirág Uszodában rendezték péntektől vasárnapig az Országos Fiú Serdülőbajnokág Nyolcas Döntőjét.

Az első napon, a negyeddöntők során a KSI, az UVSE, a BVSC és a PSN Zrt. Sportiskola csapatai magabiztosan győzték le ellenfeleiket, így szombaton a döntőbe jutásért küzdhettek egymással.

Ezekben a KSI és az UVSE folytatta magabiztosságát, előbbi a pécsieket 15-9-re, utóbbi a zuglóiakat 13-6-ra győzte le.

A vasárnapi bronzmeccsen a BVSC Domján Dávid és Mészáros Bálint triplával 10-7-re verte pécsi riválisát, így a harmadik helyen zárta a bajnokságot.

A fináléban az első negyedet megnyerte az Vincze Balázs, Németh Zsolt által irányított UVSE 4-3-ra, de utána a KSI dominált. A sportiskolások a 6-6-os félidőt követően léptek el, s ugyan az UVSE a négy gólig jutó Ionescu Erik vezérletével 9-6 után is zárkózott, a 4-0-s utolsó etappal, az ötgólos Szalai Péter remeklésével végül magabiztosan, 13-8-ra győzött a Keszthelyi Tibor, Tóth Imre, Horváth János trió irányította KSI.

Az érmeket és a trófeát Székely Bulcsú, az UP Bizottság elnöke és Cseh Sándor UP szakmai igazgató adta át.

A 3. helyért
PSN Zrt. Sportikola-BVSC-Zugló 7-10 (2-3, 2-1, 1-3, 2-3)
Gólszerzők: Tóth A. 2, Raffai 2, Slézia 1, Pónya 1, Vidovenyecz 1, ill. Domján 3, Mészáros B. 3, Kohári 1, Reményi 1, Balogh B. 1, Doroszlai 1

KSI SE–UVSE-Hunguest Hotels 13-8 (3-4, 3-2, 3-2, 4-0)
Szalai P. 5, Bede 3, Iriczfalvi 3, Nagy Á. 1, Gaál 1, ill. Ionescu 4, Fekete 2, Szirmai 1, Barics 1