E.ON Férfibajnokság, 25. forduló: fontos Vasas-pontok az OSC ellen

2021. április 7. 20:05

Vad Lajos együttese remek játékkal, 11-8-ra legyőzte EK-elődöntős ellenfelét, így tartja negyedik helyét az UVSE-t kiütő BVSC előtt. Az élen álló Szolnok Szegeden nyert, míg az Egert legyőző FTC feljött a második helyre. A Honvéd a Kaposvár, a Debrecen a Szentes, a Miskolc a Tatabánya ellen szerzett három pontot, míg a KSI ezúttal a Péccsel remizett.

A forduló rangadóján a Manhercz Krisztiánt nélkülöző OSC jól kezdett a Komjádiban, de a Vasas remek csapatjátékkal, jó védekezéssel és Braniszlav Mitrovics elsőrangú kapusteljesítményével nem csak fordított, hanem meglépett ellenfelétől - a második negyedet 4-2-re, a harmadikat 5-2-re nyerte meg. Tett úgy, hogy Szatmári Kristóf, Sélley-Rauscher Domonkos és centerben Bedő Krisztián is említésre méltóan pólózott. Az EK-döntő küszöbén lévő OSC-ben Erdélyi Balázs és Tóth Márton játszott jól, így a záró menet előtt nagynak tűnt a négygólos különbség. Vad Lajos együttese a záró etapot taktikusan menedzselte, s 11-8-ra nyert, szerzett egyúttal rendkívül fontos három pontot a negyedik hely megtartásához.

Az angyalföldiek nagy ellenfele a negyedik pozíció megszerzéséért vívott harcban a BVSC, amely parádés 6-6-os első negyed (!) után 5-0-ra megnyerte a másodikat, majd a folytatásban is dominálni tudott, s így 21 gólt szerezve kiütötte az UVSE-t. Kemény Kristóf csapatában Csapó Miklós és Gyárfás Tamás is négy gólt jegyzett, de Ágh György is eredményes volt háromszor.

Az FTC már a nagyszünetben 8-3-ra vezetett az Eger ellen, végül 16-8-ra nyert, s előzte meg így az OSC-t a táblázaton - Zalánki Gergő, Ioannis Fountoulis, Német Toni és Fekete Gergő is három gólt vállalt a sikerből.

A listavezető Szolnok tíz góllal nyert Szegeden úgy, hogy kilenc játékosa is eredményes volt. Az UVSE elleni hétvégi pontszerzés (11-11) után ismét döntetlent játszott a Horváth János irányította KSI, ezúttal a Péccsel remizett. Tette úgy, hogy a végig hullámzó, egyúttal kiegyenlített összecsapáson az utolsó negyedben fordított, 9-8-ra vezetett is, de végül a baranyaiak egyenlítettek. Emeljük ki, hogy az up-válogatott Pető Attila négyszer volt eredményes.

A Debrecen remek rajttal 4-0-ra, 5-1-re vezetett, majd ugyan a Szentes 6-6-ra egyenlíteni tudott, a hazaiak ismét rákapcsoltak, és 9-6-re elléptek. A vendégek egy gólra még visszajöttek, ám Miroszlav Bajin együttese az ötgólos Macsi Patrik vezérletével 10-9-cel megszerezte a három pontot.

A Miskolc határozott játékkal, Magyar Márton (5 gól), Biros Barnabás (4 gól) és Vismeg Zsombor (3 gól) vezérletével 14-5-re kiütötte a Tatabányát, míg a Honvéd a hatgólos Hosnyánszky Norbert kiváló játékával, 8-4-es első negyeddel (!) 18-7-re győzött Kaposváron.

E.ON Férfibajnokság, 25. forduló
2021. április 7., szerda

Szegedi VE-Szolnoki Dózsa 6-16 (3-2, 0-6, 1-3, 2-5)
Gólszerzők: Leinweber 2, Boros 1, Palotás 1, Lakatos 1, Pörge 1, ill. Dőry 2, Angyal 2, Nagy Á. 2, Konarik 2, Schmölcz 2, Drasovics 2, Filipovics 2, Teleki 1, Pijetlovics 1

KSI SE-PVSK-Mecsek Füszért 9-9 (1-0, 2-3, 2-3, 4-3)
Gólszerzők: Pető A. 4, Nagy Á. 3, Gábor 1, Szalai 1, ill. Gál 2, Gaszt 2, Csorba 1, Csaba 1, Zerinváry 1, Rakonjac 1, Kókai 1

Debreceni VE-Metalcom-Szentes 10-9 (2-0, 3-3, 2-3, 3-3)
Gólszerzők: Macsi P. 5, Macsi M. 2, Nagy N. 2, Tőzsér 1, ill. Mátyók 4, Lajkó 2, Hegedűs B. 1, Fülöp 1, Kókai 1

Kaposvári VK-Budapesti Honvéd 7-18 (4-8, 1-4, 1-3, 1-3)
Gólszerzők: Berta 3, Mijics 2, Vindisch 1, Juhász-Szelei 1, ill. Hosnyánszky 6, Fejős 3, Manhercz Á. 3, Kevi 2, Ekler 2, Tapasztó 1, Molnár G. 1

PannErgy-Miskolc-Tatabánya VSE 14-5 (4-2, 4-1, 2-2, 4-0)
Gólszerzők: Magyar 5, Biros B. 4, Vismeg Zs. 3, Méhész 1, Vismeg B. 1, ill. Mladinoczky 2, Szabó B. 1, Márkus 1, Nagy N. 1

A-Híd-VasasPlaket-OSC-Újbuda 11-8 (1-2, 4-2, 5-2, 1-2)
Gólszerzők: Szatmári 3, Sélley-Rauscher 2, Bedő 2, Brguljan 1, Vadovics 1, Simon 1, Bátori 1, ill. Erdélyi 4, Tóth M. 2, Csacsovszky 1, Sziládi 1

FTC-Telekom Waterpolo-Tigra-ZF-Eger 16-8 (4-1, 4-2, 3-3, 5-2)
Gólszerzők: Zalánki 3, Fountoulis 3, Német 3, Fekete 3, Vámos 2, Jaksics 1, Jansik Sz. 1, ill. Kovács G. 2, Baksa 2, Török 1, Lőrincz B. 1, Murisics 1, Rádli 1

BVSC-Zugló-UVSE-Hunguest Hotels 21-8 (6-6, 5-0, 4-2, 6-0)
Gólszerzők: Csapó 4, Gyárfás 4, Ágh 3, Tátrai 2, Irmes 2, Pásztor 2, Batizi 1, Kovács P. 1, Mészáros M. 1, Nagy M. 1, ill. Molnár E. 2, Belényesi 2, Aranyi 2, Eppel 1, Bencz 1