E.ON Férfibajnokság: őrült meccs, őrült hajrá, 15-15 az OSC–Szolnok rangadón

2021. március 31. 20:05

Az Euro Kupában elődöntős két, a bajnokság első két helyén álló csapat nagy meccsen nem bírt egymással. Nyert az FTC, a Vasas, a Honvéd, a BVSC, a Kaposvár és a Miskolc, döntetlen a KSI–UVSE partin.

A legendás, mindenki által kedvelt mesteredző, Pék Gyula halálhíre mindenkit szomorúvá tett az uszodákban, minden meccs előtt és után téma volt Gyula bácsi nagyszerűsége, minden mérkőzést követő sajtótájékoztatón részvétüket fejezték ki a csapatok a család részre.

A nap rangadóján a Nyéki-uszodában Filip Filipovics aktív játékával 3-1-gyel startolt a Szolnok, ám az OSC nem csak hogy egyenlített, Dala Döme góljával 5-4-re vezetett is. Hatalmas volt a csata a két Európa Kupa-elődöntős között, 7-7 és 8-8 is állt a táblán. Erdélyi Balázs találatával 9-8-ra a hazaiak vezettek a harmadik negyed közepén, ám még ebben az etapban produkált egy 5-1-es szakaszt Zsivko Gocics alakulata, így a záró negyed előtt 13-10-ra vezetett.

Az OSC őrült hajrába kezdett, Csacsovszky Erik duplázott, Erdélyi Balázs, majd a meglehetősen aktív Salamon Ferenc is gólt lőtt, 14-14 volt az állás, majd nyolc másodperccel a vége előtt Erdélyi harmadik találatával befutónak tűnt! A Szolnok időt kért, és végül három másodperccel a vége előtt Filipovics lőtt szabaddobásgólt, ezzel lett 15-15 a végeredmény, és ezzel tartotta meg első helyét három ponttal riválisa előtt.

A Honvéd nehezen, az utolsó negyedben döntötte a maga javára a szegedi összecsapást, a parti legeredményesebbje a hazaiak játékosa, a négygólos Kürti Dominik volt. Hír Szegedről, hogy a vezetőedző pozíciót dr. Szabó Zoltántól a csapatban még játszó Európa-bajnok, a szezon után visszavonuló Kiss Csaba veszi majd át a következő szezonban.

A KSI nagyszerű játékkal, Gábor Lőrinc és Szalai Péter vezérletével 10-7-re vezetett három negyed után az UVSE ellen, bizony nagy hajrá kellett Vincze Balázs együttesétől egyáltalán a pontszerzéshez, amit végül 11-11-gyel sikerült elérnie.

A BVSC-ben Pásztor Mátyás egymaga közel annyi gólt lőtt Szentesen, mint a házigazda összesen, ez egyrészt bizonyítja a válogatott pólós jó játékát, másrészt bizonyítja a zuglóiak remek védekezését, Szakonyi Dániel remek kapusteljesítményét (12/18, 67%).

A Kaposvár nagy hajrával, 4-0-s utolsó negyeddel tudott nyerni otthon egy góllal a jól játszó Tatabánya ellen, a Miskolc Magyar Márton és Biros Barnabás vezérletével ütötte ki a Debrecent, a Vasas végig dominálva győzte le az Egert, és az FTC-nek sem okozott gondot a pécsiek vendégjátéka, Constantin-Bicari öt gólt vállalt a sikerből.

Az egyetlen szerdai női bajnokin az Eger 11-9-re győzte le idegenben a Szegedet.

E.ON Férfibajnokság, 24. forduló
2021. március 31., szerda

Szegedi VE-Budapesti Honvéd 8-9 (1-0, 3-4, 2-2, 2-3)
Gólszerzők: Kürti 4, Kiss Cs. 2, Sánta 2, ill. Hosnyánszky 2, Molnár G. 2, Tapasztó 2, Simon 1 Ekler B. 1, Szirányi 1

KSI SE-UVSE-Hunguest Hotels 11-11 (4-4, 3-2, 3-1 1-4)
Gólszerzők: Gábor 3, Szalai 3, Tóth B. 1, Pető A. 1, Nagy Á. 1, Pető Á. 1, Deák 1, ill. Szentesi 2, Kardos 2, Vigvári Vince 2, Bencz 1, Aranyi 1, Szieben 1, Lehoczhky 1, Molnár E. 1

Metalcom-Szentes-BVSC-Zugló 6-13 (2-4, 1-2, 0-2, 3-5)
Gólszerzők: Fülöp 2, Mátyók 1, Garancsy 1, Lajkó 1, Somogyi 1, ill. Pásztor 4, Nagy M. 2, Gyárfás 2, Batizi 2, Irmes P. 1, Sugár 1, Mészáros M. 1

OSC-Újbuda-Szolnoki Dózsa 15-15 (2-3, 4-4, 4-6, 5-2)
Gólszerzők: Salamon 4, Csacsovszky 3, Erdélyi 3, Hárai 2, Burián 1, Manhercz 1, Dala 1, ill. Filipovics 5, Dőry 2, Konarik 2, Drasovics 2, Angyal 1, Nagy Á. 1, Teleki 1, Szeghalmi 1

Kaposvári VK-Tatabánya VSE 10-9 (2-2, 2-5, 2-2, 4-0)
Gólszerzők: Vindisch 2, Kovács O. 2, Jajcinovic 2, Juhász-Szelei 1, Horváth Á. 1, Tóth Á. 1, Mijics 1, ill. Keresztúri 3, Szabó B. 2, Szőke 1, Polovic 1, Tanczer 1, Mladinoczky 1

PannErgy-Miskolc-Debreceni VE 16-10 (3-2, 4-3, 5-3, 4-2)
Gólszerzők: Magyar 5, Biros B. 4, Sisán 2, Hornyák 1, Seman 1, Méhész 1, Vismeg Zs. 1, Tamir 1, ill. Macsi P. 2, Krasznai 2, Nagy N. 2, Takács K. 1, Smitula 1, Oltean 1, Tőzsér 1

A-Híd-VasasPlaket-Tigra-ZF-Eger 11-5 (3-1, 2-1, 3-1, 3-2)
Gólszerzők: Sélley-Rauscher 3, Szatmári 2, Bóbis 2, Randjelovics 2, Bátori 1, Bedő 1, ill. Kovács G. 1, Török 1, Rádli 1, Baksa 1, Murisics 1

FTC-Telekom Waterpolo-PVSK-Mecsek Füszért 15-4 (3-1, 3-1, 3-1, 6-1)
Gólszerzők: Contantin-Bicari 5, Pohl 2, Jaksics 2, Német 2, Sedlmayer 1, Vámos 1, Szabó II B. 1, Jansik Sz. 1, ill. Zerinváry 1, Csaba 1, Gál 1, Rakonjac 1

Az állás: itt

Női OB I, 15. forduló
SZTE-Szeged-Tigra-ZF-Eger 9-11 (2-4, 3-3, 2-3, 2-1)
Gólszerzők: Ármai 4, Ráski 2, Tátrai 2, Korom 1, ill. Hertzka 3, Katona 2, Bódi 2, Menczinger 1, Czigány 1, Szmodics 1, Dobi 1