Felnőtt Válogatott
Női

Jó kis edzőmeccs az Universiade-csapat ellen

2021. március 25. 21:37

A világliga-selejtezőtorna keretein belül az Universiade-csapat ellen játszott edzőmeccset a női válogatott: Bíró Attila együttese 15-7-re nyert. Az esemény kiemelt támogatója a SEAT.

A világiga-meccsek „árnyékában" csütörtökre sem maradt ellenfél nélkül a Bíró Attila irányította válogatott: az Universiade-csapattal vívhatott edzőmeccset. És ahogy ilyenkor többnyire lenni szokott, ahogy lennie is kell, a fiatalok igyekeztek megráncigálni a „nagyok" bajuszát, motiváltan, Mihók Attila mellett természetesen a szövetségi kapitánynak bizonyítva vetették bele magukat a csatába.

Ennek meg is lett az eredménye, hiszen 4-2-re megnyerték az első negyedet: a válogatott 17es keretéből „kölcsönadott" Horváth Brigitta centergólt jegyzett, Miklós Réka fórból talált be, és akciógóllal bizonyított Faragó Kamilla és Hertzka Orsolya is.

hun_hun_univ_2-97.jpg A válogatott a második negyedben azonban már összekapta magát, hátul kiválóan zárt, és az ezúttal is elemében lévő Antal Dóra vezérletével 5-0-ra hozta a szakaszt.

Fordulás után Szilágyi Dorottya triplája ellensúlyozta a főiskolások/egyetemisták harci kedvét, jó játékát, majd a negyedik negyedben egyértelműen felőröte ellenfele erejét a válogatott. A vége 15-7 lett, ahogy mondani szokták, a foglalkozás elérte a célját.

watch?v=T0f1Rhgy_5g Folytatás pénteken hivatalos mérkőzés keretében Görögország ellen (20:30), míg az Universiade-együttes az oroszok ellen vív edzőmeccset (16:30).

Ami pedig a két csütörtöki világliga-meccset illeti: Görögország kemény, kiélezett összecsapáson Ninou két másodperccel a vége előtt szerzett akciógóljával 16-15-re legyőzte Hollandiát. A feszültséget jól jellemzi, hogy a dudaszó után Willemsz kapus és a négygólos Eleftheriadou csapott össze egymással, mindkettőjüket kiállította a játékvezetőpáros. A másik találkozó szolidabb pillanatokat hozott, hiszen Spanyolország 17-10-re kiütötte Oroszországot.

Az esemény kiemelt támogatója a SEAT.

A női válogatott kerete
Kapusok: Gangl Edina (UVSE), Kasó Orsolya (FTC), Magyari Alda (Dunaújváros)
Mezőnyjátékosok: Antal Dóra (UVSE), Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Gyöngyössy Anikó (BVSC), Horváth Brigitta (Dunaújváros), Illés Anna (FTC), Keszthelyi Rita (UVSE), Leimeter Dóra (BVSC), Máté Zsuzsanna (FTC), Parkes Rebecca (UVSE), Rybanska Natasa (UVSE), Szilágyi Dorottya (Dunaújváros), Szücs Gabriella (UVSE), Vályi Vanda (FTC)

Oroszország-Spanyolország 10-17

Magyarország-Magyar Universiade-válogatott 15-7 (2-4, 5-0, 3-3, 5-0) - felkészülési mérkőzés
Gólszerzők: Szilágyi 3, Antal 3, Vályi 2, Illés 2, Gurisatti 1, Máté 1, Leimeter 1, Rybanska 1, Garda 1, ill. Horváth B. 2, Miklós 1, Hertzka 1, Farkas T. 1, Kuna 1, Faragó K. 1