E.ON Férfibajnokság, 18. forduló: csak a Szentes és a BVSC nyert odahaza

2021. január 30. 18:13

Pellei Csaba csapata tévémeccsen remek játékkal legyőzte a Honvédot, míg a vasutasok az Egert múlták felül a Laky-uszodában. Idegenben szerzett három pontot az FTC, a Szolnok, az OSC, a Vasas, az UVSE és a Pécs.

A nap első mérkőzésén a továbbra is tartalékos FTC (amelyben viszont ott lehetett már Zalánki Gergő) határozott játékkal győzte le tíz góllal a KSI-t.

A 16 órakor kezdődő találkozókon az ötgólos Manhercz Krisztián vezérletével az OSC esélyt sem adott a szoros partira az otthon játszó Kaposvárnak, a Vasas 6-6 után Bedő Krisztián és Szatmári Kristóf találatával lépett el két góllal, amelyet végül ha nehezen is, de sikerült megtartania végig Szegeden, míg az UVSE a második negyededben kiharcolt 7-3-as részeredményre támaszkodva, Vigvári Vincze öt góljával nyert 13-9-ra Tatabányán.

Jó választás volt Szentesről közvetítenie az M4 Sportnak, ahol jól kezdett a Honvéd, 3-1-re vezetett, ám a folytatásban a házigazda igazán belelendült. Pellei Csaba csapata szorosabbra vette védekezését, Meixner Marcell is jól védett, a csapatjáték pedig egyre erősebben dominált. A szentesiek ennek hála 7-1-es etappal, kapujukat 13 percig a góltól megóvva 8-4-re vezettek! A záró negyedben hiába próbált, nem tudott a Honvéd közelebb férkőzni, így megérdemelt, 13-9-os győzelmet aratott a Szentes, amelyben kilencen is lőttek gólt.

A Szolnoktól egy hete pontot rabló BVSC remek kezdéssel, végig vezetve, kiválóan védekezve (Szakonyi Dániel 80%-kal védett) győzte le az Egert, a Pécs a nagyszünet után fordított, és lépett el idegenben a Debrecentől, míg a Szolnok bizony alaposan megszenvedett a jól játszó, többször is vezető miskolciak otthonában, bizony nagyon kellett az ötgólos szerb olimpiai bajnok Filip Filipovics remeklése a vendégeknek.

E.ON Férfibajnokság, 18. forduló
2021. január 30., szombat

KSI SE- FTC-Telekom Waterpolo 7-17 (1-4, 1-6, 3-4, 2-3)
Gólszerzők: Szalai 3, Gábor 2, Hajdu 1, Lantos 1, ill. Fekete 5, Pohl 4, Vigvári Vendel 2, Sedlmayer 1, Zalánki 1, Mezei 1, Nyíri 1, Böröczky 1, Gál 1

Kaposvári VK- OSC-Újbuda 6-15 (2-2, 0-4, 1-5, 3-4)
Gólszerzők: Juhász-Szelei 2, Kakstedter 2, Mijics 1, ill. Manhercz K. 5, Erdélyi 2, Burián 2, Salamon 2, Bundschuh 1, Hárai 1, Dala 1, Sziládi 1

Tatabányai VSE-UVSE-Hunguest Hotels 9-13 (4-3, 3-7, 1-1, 1-2)
Gólszerzők: Korbán 4, Mladinoczky 2, Márkus 1, Máthé 1, Polovic 1, ill. Vigvári Vince 5, Belényesi 3, Aranyi 2, Bencz 1, Szieben 1, Molnár E. 1

Szegedi VSEA-Híd-VasasPlaket 7-9 (2-1, 2-4, 1-1, 2-3)
Gólszerzők: Kürti 2, Tóth Gy. 2, Kiss Cs. 1, Boros 1, Baj 1, ill. Vadovics 3, Sélley-Rauscher 2, Bedő 1, Szatmári 1, Korbács 1, Bóbis 1

Metalcom-Szentes-Budapesti Honvéd 13-9 (1-3, 4-1, 3-1, 5-4)
Gólszerzők: Garancsy 2, Pellei F. 2, Somogyi 2, Pellei K. 2, Takács 1, Mátyók 1, Lajkó 1, Fülöp 1, Kókai 1, ill. Simon 2, Illés 2, Kiss B. 1, Manhercz Á. 1, Molnár G. 1, Kevi 1, Szirányi 1

BVSC-Zugló-Tigra-ZF-Eger 7-3 (2-0, 2-0, 1-1, 2-2)
Gólszerzők: Nagy M. 2, Mészáros Cs. 1, Pásztor 1, Irmes 1, Batizi 1, Mészáros M. 1, ill. Sántavy 1, Kovács G. 1, Rádli 1

PannErgy-Miskolc-Szolnoki Dózsa 10-11 (3-3, 3-3, 2-3, 2-2)
Gólszerzők: Magyar 3, Ábel 2, Seman 2, Hornyák 1, Berki 1, Vismeg Zs. 1, ill. Filipovics 5, Drasovics 2, Pijetlovics 2, Jansik D. 1, Angyal 1

Debreceni VSE- PVSK-Mecsek Füszért 7-12 (3-2, 1-1, 2-5, 1-4)
Gólszerzők: Macsi P. 2, Süveges 1, Macsi M. 1, Oltean 1, Tőzsér 1, Nagy N. 1, ill. Gál 4, Zerinváry 2, Sólyom 2, Kolozsi 1, Csaba 1, Turnai 1, Kókai 1