E. ON OB I: az utolsó pillanatban nyert az Eger Pécsen

2020. november 18. 20:48

Nem született nagy meglepetés a férfibajnokság szerdai játéknapján. Az Eger kemény meccset nyert meg a PVSK ellen, győzött a Ferencváros, az OSC, a BVSC, a Kaposvár és a Szentes is.

Délután a BVSC igazolta, hogy roppant masszív csapat, nagy potenciállal, hiszen a mindig veszélyes Miskolc otthonában tudott a zárónegyedben rátenni egy lapáttal. 5-2-re nyerte meg Szűcs Levente együttese az utolsó nyolc percet, amelyet 6-6-ról kezdtek a csapatok. A zuglóiaknak kellenek az ilyen győzelmek, hogy felvértezve vágjanak majd neki az Euro Kupa-mérkőzéseknek.

A KSI is bizonyított, a fiatalok most Szentesen nehezítették meg egy előrébb sorolt rivális dolgát, olyannyira, hogy 7-6-ra még vezettek az utolsó nyolc perc előtt, Pető Attila most négy gólig jutott. A hazaiak közül az ex-pécsi Lajkó Márton jutott el négyig, a végén is ő köszönt be, hogy kétgólosra növelje a különbséget.

Ismét nyerni tudott a Kaposvár, ez már a negyedik sikerük volt, még egy 3-7-es utolsó negyed is „belefért" nekik a Debrecen ellen.

„Annyira voltunk élesek, amennyire bírtunk" - fogalmazott Varga Dániel a Honvéd elleni bajnoki után, hozzátéve, hogy jól reagáltak az ellenfél játékára.

Az OSC 11-5-re nyerte meg a meccset, amelyen Hosnyánszky Norbert szerzett vezetést Szivós Márton csapatának, és bár a nagyszünetig nem nyílt ki az olló, később igen. Decker Attila, a hazaiak kapusa a mérkőzést követően azt mondta, esetleg benne lehetett a pakliban, hogy az OSC fáradt lesz a BL-selejtezők után, de egyáltalán nem volt az: „70%-on lehozták ezt a meccset".

Az első nyolc OSC-találatot egyébként nyolc játékos szerezte, a végén Csacsovszky Erik még kettővel ezt megtoldotta, így ő lett a legeredményesebb újbudai pólós ezen az estén.

Az Eger Pécsre utazott szerdán, ott sosem könnyű játszani, és most sem volt az, dacára annak, hogy már 5-2-re és 6-3-ra is vezetett az Eger. 4 és fél perccel a vége előtt egyenlített először a Pécs, Sólyom Levente akciógóljával, és amikor már majdnem mindenki elkönyvelte a 8-8-as döntetlent, jött még egy kiállítás hazai oldalon, valamint az addig mind a 9 lövését elhibázó Török Béla: 9-8 a vége az egriek javára.

A címvédő Ferencváros az UVSE vendége volt a Komjádiban, Varga Dénes ismét a vízben volt, a zöldek pedig az 5-1-es első negyeddel jelezték, nem szeretnék, ha az UVSE meglepetést okozna ezen a találkozón.

Vogel Soma parádésan védett, igaz, Bisztritsányi Dávid sem panaszkodhatott, csakhogy az ő kapujára jóval több lövés érkezett. A vége biztos FTC-siker a most is lelkes UVSE ellen.