Férfi Eurokupa: négy magyar csapat; a Szolnok otthon játszik

2020. november 17. 12:23

A LEN sorsolása után kiderült, hogy a csoportkörben a BVSC Barcelonában (A), az OSC Kranjban (C), az Eger Zágrábban (F), míg a Szolnok hazai medencében (H) küzdhet a nyolcaddöntőbe kerülésért.

Fotó: MVLSZ

Az Európai Úszószövetség nyoni központjában kedden délben kisorsolták a második számú európai férfi kupasorozat, az Eurokupa csoportjainak beosztását. A mezőny azt követően vált véglegessé, hogy a hétvégén lejátszották a Bajnokok Ligája selejtezőit - a főtáblás helyet kiharcoló két olasz együttesen (Ortigia, Brescia) kívül a többiek ebben a kupában folytathatják az eleve ide rendelt/nevezett együttesek mellett. Ezen kívül akadtak visszalépések, így például az A-Híd VasasPlaket csapatáé - Méhes Jenő szakosztályigazgató írt levelet a LEN-nek, amelyben a járványhelyzet európai súlyosbodására, a korlátozásokra, a nehéz helyzetre hivatkozva jelezte, hogy a Vasas visszalép a sorozattól.
 
Tekintettel a kialakult helyzetre, a Magyar Vízilabda Szövetség a korábban nevezett BVSC-Zugló mellett az ZF-Egert nevezte az Eurokupába, így a BL-ből kieső Szolnoki Dózsa, OSC-Újbuda kettőssel együtt négy magyar csapat indul harcba a sorozatban.
 
A csoportkörben (december 4-6.) nyolc négycsapatos csoportban játszanak majd a felek, innen az első két helyezettek jutnak az egyenes kiesési rendszerbe.
 
Csoportbeosztás
 
A-csoport (Barcelona): CN Barcelona (spanyol), Tourcoing (francia), BVSC-Zugló, Panionios (görög)
 
B-csoport (Sabadell): Jadran Split (horvát), Steaua Bucharest (román), Dinamo Moszkva (orosz), CN Sabadell (spanyol)
 
C-csoport (Kranj): OSC-Újbuda, Red Star Belgrade (szerb), Noisy (francia), Triglav Kranj (szlovén)
 
D-csoport (Aix-en-Provance): Vouliagmeni (görög), Pays d'Aix (francia), Ludwigsburg (német), Carouge (svájci)
 
E-csoport (Savona): Radnicki Kragujevac (szerb), Potsdam (német), Savona (olasz), Mediterrani (spanyol)
 
F-csoport (Zágráb): Mladost Zagreb (horvát), Primorac Kotor (montenegrói), ZF-Eger, Trieste (olasz)
 
H-csoport (Szolnok): Szolnoki Dózsa, Terrassa (spanyol), Smirnis (német), Strasbourg (francia)
 
G-csoport (Belgrád): Sintez Kazan (orosz), DiGi-Oradea (romániai), Novi Belgrade (szerb)

Férfi Eurokupa, 2020/2021
Csoportkör
- 2020. december 4-6.
Nyolcaddöntő - 2021. február 27. és március 6.
Negyeddöntő - 2021. március 17., és március 24.
Elődöntő - 2021. április 3. és április 10.
Döntő - 2021. április 24. és május 8.



Férfi OB I

PannErgy-Miskolc - METALCOM SZENTES

2020. dec. 05. 20:45

Férfi OB I

FTC-Telekom - OSC ÚJBUDA

2020. dec. 11. 17:30

Női válogatottunk az olimpiai selejtezőre készül (2020.12.03., fotó: Derencsényi István)
THG Leány bajnokság, 2020., 3-4. forduló
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok