BL-főtábla: a Ferencváros ellenfeleket kapott

2020. október 19. 12:49

A LEN illetékesei Rómában elkészítették a Bajnokok Ligája 2020/21-es szezonja főtáblájának csoportbeosztását. A Ferencváros német, grúz, montenegrói, spanyol ellenfelet, valamint a selejtezők B-csoportjának győztesét kapta.

Fotó: Derencsényi István

Hogy lesz-e még másik magyar csapat is a főtáblán, a selejtezők után derül ki. A Szolnok Olaszországban, az OSC Budapesten küzd majd az egyetlen továbbjutó helyért - érthetően ők is figyeltek a mai sorsolásra.

A főtábla a sorsolás eredményeként így néz ki:

A csoport: Jug Dubrovnik (horvát), Pro Recco (olasz), Olympiakosz Pireusz (görög), Spandau (német), Marseille (francia), a selejtezők A csoportjának győztese

B csoport: FTC Telekom Waterpolo, CNA Barceloneta (spanyol), Jadran Herceg Novi (montenegrói), Waspo Hannover (német), Dinamo Tbilisi (grúz), a selejtezők B csoportjának győztese

Az A-csoportba így négy korábbi BL-győztes került, a 2018-as aranyérmes Olympiakosz, a 2015-ös győztes Pro Recco, a 2016-os első Jug, valamint a régi idők egyik nagy bajnoka, a Spandau. Ide nyert besorolást a 2018-as Euro Kupa-győztes, Andrija Prlainoviccsal megerősödő Marseille is. Ehhez a rendkívül erős csoporthoz csatlakozhat a Szolnok, amennyiben sikerrel veszi a siracusai akadályt (ehhez persze a Mladost Zagreb és a Jadran Split csapatán is át kellene verekednie magát).

A Ferencváros mondhatni, könnyű csoportba került, de a 2014-es győztes Barcelonetára nem árt majd figyelni. Az OSC ebbe a hatosba kerülhet, amennyiben túljut a többi közt a Brescián, a Vouliagmenin és a Kazanyon a selejtezőben.

A tervek szerint, a novemberi kvalifikációs sorozat után, a csoportkörök három fordulóját úgynevezett buborékban játsszák le a csapatok azaz - ahogyan más sportágak esetében már bevett gyakorlattá vált - egy helyszínen több mérkőzést és fordulót is lejátszanak az érintettek. A LEN tervei alapján az A-csoport Ostiában, Rómában kezdene, a B-csoport a magyar bajnok Ferencvárossal Budapesten.

A Bajnokok Ligája-selejtezők csoportjai:

A csoport (Siracusa):

A1: Ortigia Siracusa (olasz), CN Barcelona (spanyol), Steaua Bucharest (román), Jadran Split (horvát), Primorac Kotor (montenegrói)
A2: Szolnoki Dózsa, Mladost Zagreb (horvát), Paix d'Aix (francia), Ydrakos (görög)

B csoport (Budapest):

B1: OSC Újbuda, Sintez Kazan (orosz), Radnicki Kragujevac (szerb), Terrassa (spanyol), Tourcoing (francia)
B2: Vouliagmeni (görög), Brescia (olasz), CSM Oradea (román), Enka Istanbul (török)

A selejtezőt november 11. és 15. között rendezik.

A három buboréktorna időpontja:

December 14-17. (az első három forduló) - a B csoport egy nappal később kezd
Március 1-5. (a 4-7. forduló)
Április 19-22. (a 8-10. forduló) - a B-csoport egy nappal később kezd

A nyolcas döntőt június 3. és 5. között rendezik Hannoverben.

Az első buboréktorna programja:

A-csoport (Ostia, december 14-17.)
1. nap: Spandau-Jug, Recco-Marseille, Olympiakosz-a selejtező győztese
2. nap: Jug-Marseille, a selejtező győztese-Recco, Spandau-Olympiakosz
3. nap: Marseille-a selejtező győztese, Olympiakosz-Jug, Recco-Spandau

B-csoport (Budapest, december 15-18.)
1. nap: Jadran-FTC, Tbilisi-a selejtező győztese, Hannover-Barceloneta
2. nap: FTC-a selejtező győztese, Barceloneta-Tbilisi, Jadran-Hannover
3. nap: a selejtező győztese-Barceloneta, Hannover-FTC, Tbilisi-Jadran



Női OB I

UVSE Hunguest Hotels - FTC Telekom

2020. nov. 07. 16:45

Férfi OB I

A-Híd VasasPlaket - BVSC Zugló

2020. nov. 08. 16:30

Férfi OB I

FTC-Telekom - A-Híd VasasPlaket

2020. nov. 11. 19:30

Női OB I

BVSC Zugló - UVSE Hunguest Hotels

2020. nov. 14. 14:15

Női OB I

FTC Telekom - DUE-Maarsk Graphics

2020. nov. 14. 19:30

Férfi OB I

Honvéd - OSC ÚJBUDA

2020. nov. 18. 18:45

Férfi OB I

Szolnoki Dózsa - A-Híd VasasPlaket

2020. nov. 21. 16:45

Női OB I

BVSC Zugló - FTC Telekom

2020. nov. 23. 20:00

E.ON OB I: ZF-Eger-FTC Telekom Waterpolo (Fotó: Fehér Anna)
E.ON OB I: ZF-Eger-BVSC-Zugló 6-11 (Fotók: Fehér Anna)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok