E.ON Férfibajnokság: tovább menetel az FTC és a Szolnok, iksz a Nyéki-uszodában

2020. október 17. 20:25

Zsivko Gocics csapata a nyolcadik, Varga Zsolt együttese a hetedik győzelmét szerezte meg – mindkét alakulat százszázalékos. Az OSC és a Vasas csatája nagy küzdelemben 8-8 lett. Három pontot szerzett a BVSC, a Miskolc és a Pécs.

A 10. forduló első mérkőzésén a BVSC a második negyedben mutatott remek teljesítménnyel alapozta meg a Komjádi-uszodában a sikerét – Szűcs Levente együttese a folytatásban is dominált, és a végén kiengedve is magabiztosan nyert 13-10-re. A meccs legeredményesebb játékosa a csapata góljainak felét, ötöt szerző Molnár Erik volt, a zuglóiaknál ellenben négyen is több gólt szerezek egynél.

Meglehetősen góldús, 30 találatot hozó mérkőzést hozott az FTC egri vendégjátéka. A hazaiak a második negyedben is vezettek még 7-6-ra, amikor a Nikola Jaksics vezérelte zöld-fehérek megrázták magukat, és zsinórban lőtt négy góllal a nagyszünetre 10-7-es előnybe kerültek. Igen ám, de Petrovai Márton csapata fordulás után sem tört meg, és 10-10-re kiegyenlített! „Új” csata indult, amelyben nagy nehezen felőrölte ellenfelét a vendég együttes, amely így hetedik mérkőzésén is nyerni tudott. A 14 lőtt gól mindenesetre dicséretes egri teljesítmény.

Százszázalékos a nyolcadik mérkőzését úgy megnyerő Szolnok: színeiben a Szeged ellen 13-5-re nyerő csapatból négyen lőttek gólt, a legtöbbet, négyet Konarik Ákos, három szerb légiósa pedig hármat-hármat-hármat.

A Miskolc remek második félidővel győzött 14-8-ra a Tatabánya otthonában, Vismeg Zsombor és Tamir Fried egyaránt négy gólt jegyzett.

Az OSC 2-0-ra, 3-1-re, 5-3-ra is vezetett a Vasas ellen, ám a Vad Lajos irányította vendégek rendre felzárkóztak ellenfelükre a nap talán leginkább várt rangadóján. A hullámzó meccs így ment egészen a záró etapig, amelynek aztán a végén az angyalföldiek Vadovics Viktor találatával átvették 7-6-nál a vezetést. Várnai Kristóf egyenlített, de az utolsó percben a duplázó Bátori Bence kiállítást szerzett, s a fórból Szava Randjelovics 38 másodperccel a vége előtt újra vezetést szerzett a Vasasnak. A győzelem mégsem jött össze, hiszen az újra medencében lévő, Varga Dánieltől szerepet kapó, meggyógyult Burián Gergő 11 másodperccel a vége előtt szintén emberelőnyből beállította a 8-8-as végeredményt. Hazai oldalon Lévai Márton 56%-kal (10/18), míg a vendégeknél Braniszlav Mitrovics 67%-kal (16/24) védett.

A Pécs meglehetően aktív támadójátékkal 18 gól szerezve nyert a támadásban szintén jól teljesítő KSI ellen – Török Viktor csapatában kilencen voltak eredményesek.