BENU Női Magyar Kupa: az UVSE és a Dunaújváros játszik a trófeáért

2020. szeptember 7. 21:21

Benczur Márton csapata a BVSC-t, Mihók Attila együttese pedig az FTC-t győzte le a hétfői elődöntőben. A Hajós-uszodából az M4 Sport élőben közvetíti a keddi finálét is, de érdemes lesz kilátogatni a Margitszigetre, jegyek a tex.hu oldalon válthatóak!

Az első elődöntőben az első negyed közepéig még tartotta magát a BVSC, Gémes Anett és Farkas Tamara is szép gólt szerzett, ugyanakkor Petrovics Mátyás csapata hátul képtelen volt megállítani az UVSE meglehetősen aktív támadósorát. Parkes Rebecca és Antal Dóra is duplázott, vezérletükkel 6-2-es első etapot produkáltak.

_MG_9473.jpg Innentől, ha lehet ezt mondani, az addiginál csendesebb mederben zajlottak az események: brusztoltak a felek, láthattunk sok szép akciót, ugyanakkor egy pillanatra sem volt kérdéses, az esélyesebb alakulat behúzza a csatát. Vezetett a harmadik negyedben már 9-3-ra is, ám a zuglóiak becsületére legyen mondva, egészen 9-6-ig felzárkóztak! Ez a háromgólos különbség aztán meg is maradt a végéig, így az UVSE (amerly soraiban a 16 esztendős Aubéli Tekla is lőtt két gólt) 13-10-zel jutott a döntőbe.

_S8I7162.JPG A másik elődöntő a címvédő akarata szerint kezdődött: Garda Krisztina szerzett vezetést, majd Horváth Brigitta ejtése hullott a hiába nyújtózkodó Kasó Orsolya fölött a kapuba, miközben az FTC támadásai elhaltak a szorításban. A második negyedben annyit változott a kép, hogy a Fradi támadásit sokszor végigmentek ugyan, de aztán a kapufa mentett újvárosi szempontból, miként történt ez Illés Anna büntetőjénél is. Az utolsó percben végül a korábbi csapata ellen első ízben vízbe ugró Vályi Vanda fórban megtörte a jeget, más kérdés, előtte 4-0 állt a táblán. S miután fordulás után Geraldine Mahieu a meccs gólját szerezte csavarból, majd az aktív Gurisatti volt ismét eredményes, 6-1-re is vezetett Mihók Attila csapata, amelyben Magyari Alda is nagyokat védett. Muzsnay Fanni kétségtelenül bombagólt jegyzett, de Béres Gergely vezetőedző így sem lehetett elégedett a záró negyed előtt. Ebben is jobb volt a Dunaújváros, amely 9-3 után engedett ki, de így is teljesen megérdemelten jutott a keddi fináléba, amelyben megismétlődik tehát az előző sorozat párosítása.

_MG_0408.JPG A négyes döntőre jegyet a tex.hu felületen lehet váltani!

BENU Női Magyar Kupa, Margitsziget, Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda
2020. szeptember 7., hétfő

Elődöntő

UVSE-Hunguest Hotels–BVSC-Zugló 13-10 (6-2, 2-1, 1-2, 4-5)
Keszthelyi 3, Antal 2, Aubéli 2, Parkes 2, Baksa, Peresztegi, Faragó K., Rybanska, ill. Gémes 3, Farkas T. 3, Takács 2, Farkas K., Leimeter

Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics–FTC-Telekom 9-5 (2-0, 2-1, 2-1, 3-3)
Gurisatti 3, Garda 3, Horváth B., Mahieu, Szilágyi, ill. Vályi 2, Muzsnay, Csabai, Pőcze

Az 5-10. helyért
ZF-Eger-Szegedi NVE 17-13 (6-1, 5-4, 3-2, 3-6)
Gólszerzők: Hertzka 5, Menczinger 4, Czigány 4, Szmodics 2, Szilágyi Sz., Pásztor, ill. Miklós 5, Ráski 4, Ármai, Tátrai, Botka, Kurucz

III. kerületi TVE-Hungerit-Szentes 6-15 (0-4, 1-3, 3-3, 2-5)
Gólszerzők: Pál 2, Kudella 2, Kisteleki, Illés, ill. Dömsödi 4, Kövér-Kis 3, Bonca 3, Vrga V., Tóth Cs., Urváry, Bocskay, Csiszár