BENU Férfi Magyar Kupa: három tévémeccs, háromszor öt gól különbség

2020. augusztus 6. 22:08

Elkezdődött a 3. kör a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában: az M4 Sport kamerái előtt a Szolnok a Miskolcot, az OSC a Honvédot, az FTC pedig a BVSC-t győzte le. Pénteken 18:45-től Vasas-Eger, amelyet szintén közvetít a csatorna.

Az M4 Sport élő közvetítésének hála zsinórban három mérkőzéssel folytatódott a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában a BENU Férfi Magyar Kupa, méghozzá a 3. körének első fordulójával. A felsőház mérkőzései voltak ezek, avagy azon csapatok összecsapásai, amelyek az augusztus 12-13-ai négyes döntőre is igyekeznek.

A sor 18 órától a Szolnok és a Miskolc összecsapása nyitotta – a nézők 29 gólt láthattak, köztük nem egy érdemelte ki a szépségdíjas jelzőt. A négygólos szerb olimpiai bajnok Filip Filipovics lövése pedig a hálószaggatót, amelyet tessék szó szerint érteni, lévén a balkezes kiválóság büntetője után a labda valóban szétszaggatta a hálót…

A Szolnok szép fokozatosan érvényesítette a papírformát, főként a nagyszünet után „nyitotta az ollót”, így a végén belefért egy úgymond lazább negyed is. Filipovics mellett Konarik Ákos villogott, míg a másik oldalon Biros Barnabás négy találatát emeljük ki.

A következő mérkőzésen két jó barát, két újonc edző, Varga Dániel és Szivós Márton csapatai álltak szembe egymással, avagy az OSC és a Honvéd ütközete szórakoztatta a publikumot. Az esélyesebb újbudaiak 0-1 után végig vezettek, ugyanakkor Hosnyánszky Norbert vezérletével sokáig nagyon jól tartotta magát a Honvéd. Edzője a harmadik negyedben egy időkérés közben igyekezett lankadó, nyilvánvalóan fáradó játékosaiban ismét csiholni a tüzet, merthogy ekkor az OSC (amelyben Tóth Márton négy gólt is szerzett!) elől-hátul dominált. A végére talán ennek is hála ismét partiban volt a Szivós-alakulat, s végül „csak” öt góllal nyert az esélyesebb csapat.

Az esti találkozón a BVSC igyekezett kicsit meglepni az FTC-t, Kovács Péter centerakciója és Mészáros Mátyás előnygólja után 2-0-ra vezetetett, ám előbb az első negyedben egyenlített Varga Zsolt együttese, majd a második etapot 5-0-ra hozva jelezte erejét. A folytatásban dicséretes módon a Szűcs Levente irányította vasutasok tartották az iramot, Gyárfás Tamás balja négyszer villant, odaát Vigvári Vendel lőtt ugyanennyi, a vége 15-10 lett.

Avagy mind a három mérkőzésen öt góllal nyert a csoportelsőként érkező együttes a csoportmásodiként érkező ellen.

Pénteken 18:45-től újabb tévémeccs (M4 Sport) következik: a Vasas az Egerrel játszik a Hajós-uszodában.

BENU Férfi Magyar Kupa, 3. forduló
I-csoport
Augusztus 6., csütörtök:
Szolnoki Dózsa-PannErgy-Miskolci VLC 17-12 (4-2, 3-2, 7-3, 3-5)

Gólszerzők: Filipovics 4, Konarik 3, Schmölcz 2, Jansik D., Dőry, Kovács G., Nagy Á., Teleki, Szeghalmi, Drasovics, Pijeltovics, ill. Biros B. 4, Tamir 3, Magyar M. 2, Vismeg Zs. 2, Hornyák

OSC Újbuda-Budapesti Honvéd 14-9 (3-2, 3-2, 5-2, 3-3)
Gólszerzők: Tóth M. 4, Manhercz K. 3, Burián 2, Csacsovszky E., Bundschuh, Erdélyi, Hárai, Dala, ill. Hosnyánszky 4, Manhercz Á. 2, Illés, Ekler B., Kevi

FTC-Telekom-BVSC-Zugló 15-10 (2-2, 5-0, 3-4, 5-4)
Vigvári Vendel 4, Pohl 2, Fountoulis 2, Fekete 2, Kállay, Vámos, Jaksics, Jansik Sz., Constatin-Bicari, ill. Gyárfás 4, Irmes 2, Mészáros Cs., Kovács P., Pásztor, Mészáros M.