A BENU Női Magyar Kupa is elkezdődik!

2020. július 27. 09:00

A hölgyek sorozata két csoportban kezdődik el, ezt követi majd a végjáték; a legnagyobb esélyesek továbbra is az UVSE, a Dunaújváros, az FTC és a BVSC csapatai.

Az előző MK-t hatalmas csatában a Gurisatti Gréta vezette Dunaújváros nyerte az UVSE ellen - Fotó: MVLSZ

A Budapesti Honvéd-III. kerületi TVE mérkőzéssel ma kezdetét veszi a BENU Női Magyar Kupa versenysorozata is. A hölgyek lebonyolítása - már csak a résztvevők száma miatt is - más, mint a férfiaké. A tíz résztvevőt az előző idény eredményei alapján két ötös csoportba sorolták, ezekben a csoportokban oda-vissza alapon mindenki mindenkivel játszik, majd az így kialakult sorrend alapján következhet a kupa végleges szakasza.
 
A szakértők továbbra is az UVSE, Dunaújváros, FTC, BVSC négyest tartják esélyesnek arra, hogy versenyben legyenek a trófeáért, tekintettel többek között arra, hogy válogatottunk játékosai ebben a négy klubban játszanak. De miután rajtuk kívül is sok a szépreményű vagy éppen sok nagy csatát megélő pólós, illetve Szentesen, Szegeden, Tatabányán, a III. kerületi TVE-ben és a Honvédban is sok-sok tehetség igyekszik kibontakoztatni szárnyait, érdemes a sorozatot végig követni.
 
Az M4 Sport az 5. fordulóból az FTC-UVSE (18:00) és a BVSC-Dunaújváros (19:30) rangadót élőben közvetíti, mint ahogy a végjátékot is műsorára tűzi majd.
 
A BENU női Magyar Kupa csoportjai - részletes program itt!
A-csoport:
UVSE-Hunguest Hotels, FTC-Telekom Waterpolo, ZF-Eger, Hungerit-Szentes, Tatabánya
B-csoport:
Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics, BVSC-Zugló Diapolo, III. kerületi TVE, Szegedi NVE, Budapesti Honvéd

Az 1. forduló programja
2020. július 27., hétfő

Honvéd-III. kerületi TVE, Széchy-uszoda, 19:30
2020. július 28., kedd
Tatabánya-Eger, Tatabánya, 13:00
BVSC-Szeged, Laky-uszoda, 18:00
FTC-Szentes, Népliget, 19:30





Női OB I

BVSC Zugló - ZF-Eger

2020. okt. 24. 17:00

Női OB I

UVSE Hunguest Hotels - FTC Telekom

2020. nov. 07. 16:45

Férfi OB I

A-Híd VasasPlaket - BVSC Zugló

2020. nov. 08. 16:30

Férfi OB I

FTC-Telekom - A-Híd VasasPlaket

2020. nov. 11. 19:30

Női OB I

BVSC Zugló - UVSE Hunguest Hotels

2020. nov. 14. 14:15

Női OB I

FTC Telekom - DUE-Maarsk Graphics

2020. nov. 14. 19:30

Férfi OB I

Honvéd - OSC ÚJBUDA

2020. nov. 18. 17:30

E.ON OB I: ZF-Eger-FTC Telekom Waterpolo (Fotó: Fehér Anna)
E.ON OB I: ZF-Eger-BVSC-Zugló 6-11 (Fotók: Fehér Anna)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok