Új-Zéland ellen kezdjük majd az olimpiai kvalifikációt

2020. február 21. 08:00

Miközben női válogatottunk a Margitszigeten készül a rá váró feladatokra (ezek közül az első a keddi, hollandok elleni világliga-selejtező Szentesen), a FINA közzétette a trieszti olimpiai selejtező (március 8-15.) pontos menetrendjét.

Fotó: Derencsényi István/MVLSZ

Miközben válogatottunk a Margitszigeten készül a trieszti olimpiai selejtezőre (amelynek egyik részeként kedden, a világliga európai-selejtezőjében Hollandia ellen játszik Szentesen; jegyek 1500 forintért válthatóak a Szentesi Üdülőközpont jegypénztárában), a Nemzetközi Úszószövetség nyilvánosságra hozta a kvalifikációs torna pontos menetrendjét.
 
Eszerint csapatunk Új-Zéland ellen kezdi majd meg szereplését, majd rögvest a második napon pihenő vár rá. Ezt követően sorrendben Kazahsztán, Izrael és Görögország ellen játszik csoportjában. A másik ötös csoport rangadóját, az olasz-holland csatát a második játéknapon rendezik.
 
Ismeretes, a két döntős szerez majd tokiói kvalifikációt, azaz az erőviszonyok alapján a magyar, holland, olasz, görög négyes két elődöntője lesz a mindent meghatározó, legfontosabb összecsapás.
 
Női olimpiai selejtező, Trieszt - 2020. március 8-15.
A-csoport: Hollandia, Franciaország, Olaszország, Üzbegisztán, Szlovákia
B-csoport: Görögország, MAGYARORSZÁG, Izrael, Új-Zéland, Kazahsztán
 
A program
1.      játéknap, március 8., vasárnap
Szlovákia-Hollandia, 14:30
Franciaország-Üzbegisztán, 16:00
Kazahsztán-Görögország, 17:30
Magyarország-Új-Zéland, 19:00
 
2.      játéknap, március 9., hétfő
Görögország-Izrael, 14:30
Új-Zéland-Kazahsztán, 16:00
Üzbegisztán-Szlovákia, 17:30
Hollandia-Olaszország, 19:00
 
3.      játéknap, március 10., kedd
Szlovákia-Franciaország, 14:30
Izrael-Új-Zéland, 16:00
Kazahsztán-Magyarország, 17:30
Olaszország-Üzbegisztán, 19:00
 
4.      játéknap, március 11., szerda
Üzbegisztán-Hollandia, 14:30
Magyarország-Izrael, 16:00
Új-Zéland-Görögország, 17:30
Franciaország-Olaszország, 19:00
 
5.      játéknap, március 12, csütörtök
Izrael-Kazahsztán, 14:30
Görögország-Magyarország, 16:00
Hollandia-Franciaország, 17:30
Olaszország-Szlovákia, 19:00
 
6.      játéknap, március 13., péntek
Negyeddöntők
A1-B4, 14:30
A2-B3, 16:00
A3-B2, 17:30
A4-B1, 19:00
 
7.      játéknap, március 14., szombat
Az 5-8. helyért, 14:30 és 16:00
Elődöntők, 17:30 és 19:00
 
8.      játéknap, március 15., vasárnap
A 7. helyért, 14:30
Az 5. helyért, 16:00
A 3. helyért, 17:30
Döntő, 19:00
 
Az 1. és a 2. helyezett szerez olimpiai kvótát.
 
A női válogatott 16-os kerete
Kapusok: Gangl
 Edina (UVSE), Kasó Orsolya (FTC), Magyari Alda (Eger)
Mezőnyjátékosok: Antal Dóra (UVSE), Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Gyöngyössy Anikó (BVSC), Illés Anna (FTC), Keszthelyi Rita (UVSE), Leimeter Dóra (BVSC), Máté Zsuzsanna (FTC), Parkes Rebecca (UVSE), Rybanska Natasa (UVSE), Szilágyi Dorottya (Eger), Szücs Gabriella (UVSE), Vályi Vanda (Dunaújváros)
 
 
 



HUN-NED 12-7 női Világliga, Szentes - 2020.02.25. (Fotók: Derencsényi István)
Téli Kupa 2020, 2020.02.21. (Fotók: Roszik Ágnes Anetta)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok