Férfi Bajnokok Ligája, 6. forduló: jól tartotta magát, de kikapott a Szolnok

2019. december 03. 21:01

Zsivko Gocics csapata nagy csatára késztette horvát riválisát, amely végül 14-11-re nyert. Szerdán az OSC az olasz bajnokot, míg az FTC a horvátok legeredményesebb csapatát fogadják.

Fotó: Szolnoki Dózsa

Radomir Rasovics nélkül is meglepetésre készült a Szolnok, és mi tagadás, az első félidő 8-7-es eredménye Zsivko Gocics vezetőedző várakozásait támasztották alá. Aki joggal bízott csapatában, amely tartott a lépést az egyik legjobb BL-alakulattal. Maximum a védekezés hagyott némi kívánnivalót maga után, de mindezt támadásban ellensúlyozta a társaság, gólerősen játszott a Dusko Pijetlovics, Bátori Bence, Szatmári Kristóf trió.
 
A 8-7-es félidő után sok minden megváltozott, a rutinosabb Jug pedig élt a lehetőséggel: egyrészt a Szolnok elveszítette Szatmárit, másrészt egy minden bizonnyal a képzeletbeli gólvonal mögé nem jutott labdával megadott hazai gól kuszálta össze a szálakat. A két-háromgólos horvát vezetés pedig ekkor már nem sok jót ígért, Merkuklov négyesét ugyan Bátori ellensúlyozta, de a Dubrovnik 14-11-gyel révbe ért.
 
 FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, 6. FORDULÓ
A-csoport - december 3., kedd
Jug Dubrovnik (horvát)-Szolnoki Dózsa 14-11 (4-4, 4-3, 3-1, 3-3)

Gólszerzők: Merkuklov 4, Papanastasiou 3, Obradovic 3, Fatovic 2, Garcia, Lozina, ill. Bátori 4, Pijetlovics 2, Szatmári 2, Dőry 2, Várnai
(Teljes jegyzőkönyv: itt)
 
További eredmények
Sintez Kazany (orosz)-Spandau 04 (német) 11-12
CNA Barceloneta (spanyol)-Olympiakosz (görög) 11-11
Jadran Split (horvát)-Jadran Herceg Novi (montenegrói) 6-12

Az állás: 1. Olympiakosz 16, 2. Jug 15, 3. Barceloneta 13, 4. Szolnok 9, 5. Spandau 5, 6. Hercegnovi 4, 5. Jadran Split 4, 8. Kazany 3 

A további program - a magyar csapatok beharangozói a névre kattintva találhatóak meg 
B-csoport - december 4., szerda
A-Híd-OSC-Újbuda-Pro Recco (olasz), 18:30 - tv: Digi Sport1
Dinamo Tbiliszi (grúz)-Waspo Hannover (német), 18:30
FTC-Telekom Waterpolo-Mladost Zagreb (horvát), 19:00
Marseille (francia)-CN Terrassa (spanyol), 20:30

Az állás: 1. FTC 13, 2. OSC 12, 3. Recco 11, 4. Mladost 10, 5. Marseille 9, 6. Terrassa 3, 7. Hannover 0, 8. Tbiliszi 0
 
További program
7. FORDULÓ
A-csoport - december 9.

Olympiakosz (görög)-Jug Dubrovnik (horvát)
Jadran Herceg Novi (montenegrói)-Sintez Kazany (orosz)
B-csoport - december 9.
Mladost Zagreb (horvát)-Marseille (francia)
Waspo Hannover (német)-CN Terrassa (spanyol)
Pro Recco (olasz)-Dinamo Tbiliszi (grúz)
A-csoport - december 13.
Spandau 04 (német)-Szolnoki Dózsa
Jadran Split (horvát)-CNA Barceloneta (spanyol)
B-csoport - december 14.
A-Híd-OSC-Újbuda-FTC-Telekom Waterpolo

8. FORDULÓ
A-csoport - február 5.
Szolnoki Dózsa-Spandau 04 (német)
CNA Barceloneta (spanyol)-Jadran Split (horvát)
Sintez Kazany (orosz)-Jadran Herceg Novi (montenegrói)
Jug Dubrovnik (horvát)-Olympiakosz (görög)
B-csoport - február 4.
CN Terrassa (spanyol)-Waspo Hannover (német)
FTC-Telekom Waterpolo-A-Híd-OSC-Újbuda
Dinamo Tbiliszi (grúz)-Pro Recco (olasz)
Marseille (francia)-Mladost Zagreb (horvát)

9. FORDULÓ
A-csoport - február 22.
Spandau 04 (német)-Sintez Kazany (orosz)
Olympiakosz (görög)-CNA Barceloneta (spanyol)
Jadran Herceg Novi (montenegrói)-Jadran Split (horvát)
Szolnoki Dózsa-Jug Dubrovnik (horvát)
B-csoport - február 21.
Waspo Hannover (német)-Dinamo Tbiliszi (grúz)
Mladost Zagreb (horvát)-FTC-Telekom Waterpolo
Pro Recco (olasz)-A-Híd-OSC-Újbuda
CN Terrassa (spanyol)-Marseille (francia)

10. FORDULÓ
A-csoport - március 4.
Spandau 04 (német)-Olympiakosz (görög)
Sintez Kazany (orosz)-Jug Dubrovnik (horvát)
CNA Barceloneta (spanyol)-Jadran Herceg Novi (montenegrói)
Jadran Split (horvát)-Szolnoki Dózsa
B-csoport - március 3.
Waspo Hannover (német)-Mladost Zagreb (horvát)
Dinamo Tbiliszi (grúz)-Marseille (francia)
FTC-Telekom Waterpolo-Pro Recco (olasz)
A-Híd-OSC-Újbuda-CN Terrassa (spanyol)

11. FORDULÓ
A-csoport - április 11.
Jadran Herceg Novi (montenegrói)-Spandau 04 (német)
Jug Dubrovnik (horvát)-Jadran Split (horvát)
Olympiakosz (görög)-Szolnoki Dózsa
CNA Barceloneta (spanyol)-Sintez Kazany (orosz)
B-csoport - április 10.
Pro Recco (olasz)-Waspo Hannover (német)
Mladost Zagreb (horvát)-CN Terrassa (spanyol)
Marseille (francia)-A-Híd-OSC-Újbuda
FTC-Telekom Waterpolo-Dinamo Tbiliszi (grúz)

12. FORDULÓ
A-csoport - április 22.
Spandau 04 (német)-Jug Dubrovnik (horvát)
Jadran Herceg Novi (montenegrói)-Olympiakosz (görög)
Jadran Split (horvát)-Sintez Kazany (orosz)
Szolnoki Dózsa-CNA Barceloneta (spanyol)
B-csoport - április 21.
Waspo Hannover (német)-Marseille (francia)
Pro Recco (olasz)-Mladost Zagreb (horvát)
A-Híd-OSC-Újbuda-Dinamo Tbiliszi (grúz)
CN Terrassa (spanyol)-FTC-Telekom Waterpolo

13. FORDULÓ
A-csoport - május 9.
Spandau 04 (német)-Jadran Split (horvát)
Szolnoki Dózsa-Jadran Herceg Novi (montenegrói)
CNA Barceloneta (spanyol)-Jug Dubrovnik (horvát)
Sintez Kazany (orosz)-Olympiakosz (görög)
B-csoport - május 8.
Waspo Hannover (német)-A-Híd-OSC-Újbuda
CN Terrassa (spanyol)-Pro Recco (olasz)
Marseille (francia)-FTC-Telekom Waterpolo
Dinamo Tbiliszi (grúz)-Mladost Zagreb (horvát)

14. FORDULÓ
A-csoport - május 20.
CNA Barceloneta (spanyol)-Spandau 04 (német)
Sintez Kazany (orosz)-Szolnoki Dózsa
Olympiakosz (görög)-Jadran Split (horvát)
Jug Dubrovnik (horvát)-Jadran Herceg Novi (montenegrói)
B-csoport - május 19.
Waspo Hannover (német)-FTC-Telekom Waterpolo
Dinamo Tbiliszi (grúz)-CN Terrassa (spanyol)
Mladost Zagreb (horvát)-A-Híd-OSC-Újbuda
Pro Recco (olasz)-Marseille (francia)



E.ON Férfi OB I

FTC Telekom - Szolnoki Dózsa

2020. febr. 29. 15:30

EB 2020: HUN-RUS 14-10- 2020.01.22. (Fotók: Derencsényi István)
EB 2020: HUN-FRA 16-3 - 2020.01.21. (Fotók: Derencsényi István)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok