Fölényes orosz, kétgólos montenegrói siker

2013. november 12. 20:49

Négy meccset játszottak a Világliga selejtezői során kedden. A világbajnoki ezüstérmes két góllal verte Szlovákiát.

Az oroszok alaposan helybenhagyták Romániát, és ezzel az erődemonstrációval jelezték, lehet keresnivalójuk az Európa-bajnoki selejtezők végeztével, amikor is a 2012-es Eb 7-12. helyezett csapatai közül kapnak ellenfelet. 15-5-re nyert a szbornaja a románok ellen, a harmadik negyedet 7-1-re hozták az oroszok, ez volt a nagy különbségű siker alapja.

monte2.jpgA megfiatalított montenegrói válogatott rutinos játékosai vezérletével hozta a kötelező győzelmet Szlovákia ellen. A Vasas játékosa, Drasko Brguljan, valamint Antonio Petrovic és Aleksandar Radovic egyaránt három-három gólt szerzett.

Az olaszok 2-0-ra megnyerték az első negyedet a németek ellen idegenben, és a hazaiak ezután már nem is tudtak fordítani.

A magyar válogatott pazar védekezés mellett győzte le 8-5-re Görögországot, a meccs élő közvetítése itt olvasható vissza.

A második kört december 10-én rendezik, de a magyar válogatott majd január 14-én játszik a horvátok ellen, idegenben.