Az Eger a Reccóval kezd november 20-án

2013. november 10. 14:28

Kialakult a BL-főtábla mezőnye, a bajnoki címvédő ZF-Eger november 20-án kezdi meg az irdatlan kihívásokat tartogató menetelést.

Fotó: Lénárt Márton

A BL utolsó selejtezőkörének lezárultával kialakult a főtábla mezőnye – két, totálisan eltérő erejű csoporttal. Az egriek csoportjában gyakorlatilag nincs könnyű meccs (az Olympiakosz elleni találkozók aligha tekinthetők annak), hiszen itt van a horvát bajnokság elmúlt évi két finalistája (a 2012-es BL-döntő vesztese, a Rijeka, illetve az idei BL-fináléban vesztő Jug), a 2012-es győztes Recco, valamint a Final Six rendezőjeként védettséget élvező Barceloneta. Merthogy a kiírás szerint a spanyolok automatikus továbbjutók, azaz az Eger-Jug-Rijeka-Recco-Olympiakosz ötösből csak két csapat juthat tovább – nem irigyeljük Gerendás Györgyöt és együttesét, még ha négy barcelonai világbajnokkal áll is fel a csapat.

A másik ágon a két szerb gárda kiemelkedik, a Brescia, a Gyöngyösi András vezette Spandau, a meglepetésre BL-ig jutó Oradea és a török Galatasaray hovatovább azonos eséllyel pályázik a harmadik továbbjutó helyre, ám játékerejük nem összevethető az A-csoport tagjaiéval (nem beszélve a BL utolsó körében elvérző Szolnokéval és Crvena Zvezdáéval...).

A ZF Eger mindenesetre szépen belekezd: tíz nap múlva a Pro Recco gárdáját fogadják a hevesiek.
A BL főtábla csoportjai

A-csoport
ZF-Eger
Barceloneta (spanyol)
Jug Dubrovnik (horvát)
Olympiakosz Pireusz (görög)
Pro Recco (olasz)
Primorje Rijeka (horvát)

B-csoport
Galatasaray (török)
Spandau 04 (német)
Brescia (olasz)
Partizan Beograd (szerb)
Radnicki Kragujevac (szerb)
DiGi Oradea (román)

Az egriek BL-programja

November 20.: Eger–Pro Recco
December 4.: Eger–Barceloneta
December 18.: Jug–Eger
Január 8.: Eger–Olympiakosz
Január 29.: Rijeka–Eger
Február 22.: Eger–Rijeka
Március 15.: Olympiakosz–Eger
Március 26.: Eger–Jug
Április 9.: Barceloneta–Eger
Május 3.: Recco–Eger

A barcelonai hatos döntő időpontja: május 29-31.



Női OB I

BVSC-Zugló Diapolo - Szegedi V. T&N SZTE

2016. okt. 30. 16:30

Arcok és pillanatok Biros Péter búcsúmeccséről (Fotó: Dobos Sándor)
Biros Péter búcsúmeccse (Fotók: Dobos Sándor)
E.ON ob 1.: BVSC-Zugló-ZF-Eger (Fotók: Fehér Anna)
E.ON ob 1: ZF-Eger-FTC-PQS Waterpolo 10-10 (Fotók: Fehér Kálmán)
BENU MK: Pannergy-Miskolci VLC-VasasPlaket (12-10, fotó: Fehér Kálmán)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok