Leány U17-es Eb: kiütéses győzelem Csehország ellen, csoportmásodik a csapat

2019. szeptember 03. 16:05

Zantleitner Krisztina és Varga Tamás csapata fölényes, 21-0-s sikert aratott Csehország nemzeti együttese felett a voloszi Európa-bajnokság harmadik, és egyben utolsó csoportmérkőzésén. A magyar alakulat a második helyen zárta a B-jelű kvartett küzdelmeit.

Fotók: Takács Orsolya

Miként arról beszámoltunk, szeptember 1. és 8. között a görögországi Voloszban rendezik a leány U17-es Európa-bajnokságot.
 
A magyar leányválogatott kiválóan kezdett, és fölénye a folytatásban sem tört meg a csoportküzdelmek záró fordulójában. Zantleitner Krisztina és Varga Tamás tanítványai 21-0-ra győzték le a cseheket. Jobb gólarányuknak köszönhetően azonban az olaszok megnyerték a kvartettet, míg a mieink a második helyről várhatják a folytatást - mindez azt jelenti, hogy szerdán, magyar idő szerint 17.40-kor (Görögországban egy órával előrébb járnak) Szlovákiával találkoznak a nyolcaddöntőben.

Az Európa-bajnokság nyomon követhető: ezen a linken.

Leány U17-es Európa-bajnokság 
Görögország, Volosz, 2019. szeptember 1-8. 
B-csoport, 3. forduló
Magyarország-Csehország 21-0 (7-0, 5-0, 3-0, 6-0)
Gólszerzőink: Dávid 6, Forgács 5, Dobi 4, Szabó 2, Pőcze 2, Zantleitner, Dömsödi
(Teljes jegyzőkönyv: itt)

 
További eredmények
Nagy-Britannia-Bulgária 15-4
Oroszország-Szlovákia 28-5
Spanyolország-Törökország 23-5
Szerbia-Franciaország 13-11
Olaszország-Izrael 20-7
Hollandia-Németország 16-2
Görögország-Románia 31-6
 
A végeredmény
A-csoport:
1. Görögország 9, 2. Szerbia 6, 3. Franciaország 3, 4. Románia 0
B-csoport: 1. Olaszország 7, 2. Magyarország 7, 3. Izrael 3, 4. Csehország 0
C-csoport: 1. Hollandia 9, 2. Németország 6, 3. Nagy-Britannia 3, 4. Bulgária 0
D-csoport: 1. Spanyolország 9, 2. Oroszország 6, 3. Szlovákia 3, 4. Törökország 0

 
További program (magyar idő szerint - Görögországban egy órával előrébb járnak)
2019. szeptember 4., szerda 
A 13-16. helyért 

09:00 Románia-Bulgária (RM1) 
10:20 Csehország-Törökország (RM2) 
Nyolcaddöntő
11:40 Szerbia-Nagy-Britannia (RM3) 
16:20 Németország-Franciaország (RM4) 
17:40 Magyarország-Szlovákia (RM5) 
19:00 Oroszország-Izrael (RM6) 

2019. szeptember 5., csütörtök 
A 9-12. helyért 

09:00 RM3 vesztese-RM5 vesztese (QF1) 
10:20 RM4 vesztese-RM6 vesztese (QF2) 
Negyeddöntő
11:40 RM4 győztese-Olaszország (QF4) 
16:20 RM3 győztese-Spanyolország (QF3) 
17:40 RM5 győztese-Hollandia (QF5) 
19:00 RM6 győztese-Görögország (QF6) 

2019. szeptember 6., péntek 
A 15. helyért 

15:00 RM1 vesztese- RM2 vesztese 
A 13. helyért 
16:20 RM1 győztese-RM2 győztese 
A 11. helyért 
17:40 QF1 vesztese-QF2 vesztese 
A 9. helyért 
19:00 QF1 győztese-QF2 győztese 

2019. szeptember 7., szombat 
Az 5-8. helyért 

10:00 QF3 vesztese-QF5 vesztese (SF1) 
11:30 QF4 vesztese-QF6 vesztese (SF2) 
Elődöntő 
17:30 QF3 győztese-QF5 győztese (SF3) 
19:00 QF4 győztese-QF6 győztese (SF4) 

2019. szeptember 8., vasárnap 
A 7. helyért 

10:00 SF1 vesztese-SF2 vesztese 
Az 5. helyért 
11:30 SF1 győztese-SF2 győtese 
A 3. helyért 
17:30 SF3 vesztese-SF4 vesztese 
Döntő 
19:00 SF3 győztese-SF4 győztese
 
Az Eb-csapat 
Kapusok: Magyari Sára, Neszmély Boglárka 
Mezőnyjátékosok: Alaksza Dóra, Borsi Ilona, Dávid Cila, Dobi Dorina, Dömsödi Dalma, Forgács Lili, Megyesi Laura, Pőcze Panna, Ramocsai Vera, Somogyvári Lili, Sümegi Nóra, Szabó Nikolett, Zantleitner Noémi
Edzők: Zantleitner Krisztina, Varga Tamás 
Csapatvezető: Takács Orsolya 
Csapatorvos: Dr. Buday Zoltán



E.ON Férfi OB I

VasasPlaket - Honvéd

2019. szept. 26. 19:00

Női OB I

UVSE - LFÁ-ZF-Eger

2019. okt. 08. 20:00

Eger-Kragujevac, Euro-kupa- 2019.09.15. (Fotók: Fehér Anna)
Eger-Shturm, Euro-kupa- 2019.09.14. (Fotók: Fehér Anna)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok