Fiú U17-es Eb: elsöprő siker Szerbia ellen

2019. augusztus 12. 19:30

A magyar U17-es fiúválogatott végig vezetve, magabiztosan győzte le 12-3-ra Szerbiát a tbiliszi Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában.

Fotók: Madaras Norbert

Miként arról beszámoltunk, augusztus 11. és 18. között Grúzia fővárosa, Tbiliszi ad otthont a fiú U17-es Európa-bajokságnak, melyen tizenhat nemzet, a 2002-es korosztály legjobbjai szállnak harcba.
 
A vasárnapi nyitófordulóban a szlovákok felett aratott, kiütéses győzelem (18-2) után a nagy rivális Szerbia várt a mieinkre a grúziai kontinensviadal hétfő esti csoportrangadóján. Székely Bulcsú és Tóth Kálmán tanítványain déli szomszédaink sem fogtak ki, a magyar fiatalok nagyszerű védekezéssel és kiemelkedő kapusteljesítménnyel, valamint hatékony támadójátékkal, végig vezetve, magabiztosan győzték le a szerbeket 12-3-ra. Kedden délután, magyar idő szerint 15.30-kor Hollandia következik a csoportküzdelmek harmadik, egyben utolsó fordulójában. 
 
Az Európa-bajnokság nyomon követhető: ezen a linken.

 
Fiú U17-es Európa-bajnokság 
Grúzia, Tbiliszi, 2019. augusztus 11-18. 
Magyarország-Szerbia 12-3 (4-0, 4-0, 1-1, 3-2)
C-csoport, 2. forduló 
Gólszerzőink: 
Vígvári 4, Szeghalmi 3, Kevi, Nyíri, Várkonyi, Szabó, Mészáros
(Teljes jegyzőkönyv: itt)
 
További eredmények
Románia-Görögország 1-11
Hollandia-Szlovákia 14-8
Málta-Törökország 12-8
Franciaország-Németország 6-11
Oroszország-Olaszország 12-16
Spanyolország-Horvátország 6-4
Montenegró-Grúzia 9-5

További program - csoportmérkőzések (magyar idő szerint - Grúziában két órával előrébb járnak) 
2019. augusztus 13., kedd 
8:00 Szerbia-Szlovákia
9:30 Horvátország-Németország
11:00 Spanyolország-Franciaország
12:30 Olaszország-Törökország
14:00 Románia-Montenegró
15:30 Magyarország-Hollandia
17:00 Grúzia-Görögország
18:30 Oroszország-Málta

A csoportbeosztás 
A-csoport: 
Oroszország, Olaszország, Törökország, Málta 
B-csoport: Montenegró, Grúzia, Görögország, Románia 
C-csoport: Magyarország, Szerbia, Szlovákia, Hollandia 
D-csoport: Spanyolország, Horvátország, Németország, Franciaország 

Az Eb-csapat: 
Kapusok: 
Gyapjas Brendon, Hörömpő Botond 
Mezőnyjátékosok: Eppel Barnabás, Gábor Lőrinc, Kevi Bendegúz, Lantos István, Mészáros Mátyás, Molnár Erik, Nyíri Balázs, Pető Attila, Szabó Bence, Szeghalmi Zsombor, Várkonyi Ádám, Vígvári Vince, Vismeg Zsombor 
Edzők: Székely Bulcsú, Tóth Kálmán. Csapatvezető: Madaras Norbert



All Star WaterPolo Festival

Millenium Masters - Russia Masters

2019. aug. 30. 20:00

MVLSZ oklevélátadó ünnepség és konferencia, 2019.08.07.
18. FINA VILÁGBAJNOKSÁG, CRO-HUN - 2019.07.27. (FOTÓK: DERENCSÉNYI ISTVÁN)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok