Fiú U15-ös Eb: drámai vereség Burgaszban - a horvátok nyerték a csoportrangadót

2019. július 22. 15:45

Derekas Szilád és Kiss Csaba legénysége utolsó másodpercben lőtt góllal kapott ki 9-8-ra Horvátországtól a bulgáriai kontinensbajnokság A-csoportjának rangadóján.

Egy győzelem, két vereség.

Ez volt a két nemzet nyári mérlege a vasárnap kezdődött burgaszi Európa-bajnokság előtt. A horvátországi Rovinjban, majd Pulában megrendezett hivatalos, U15-ös felkészülési mérkőzéseken előbb 11-7-es, majd 12-10-es győzelmet arattak déli szomszédaink, míg a júliusi, nápolyi tornán a mieink nyertek 9-6-ra. Többek közt ezen a mérlegen szeretett volna javítani fiúválogatottunk a kontinensbajnokság A-jelű kvartettjének hétfői rangadóján. A mérkőzést a rivális kezdte jobban, nyolc perc játék után 3-2-es, nagyszünetben pedig már 6-3-as horvát előnyt mutatott az eredményjelző. Térfélcsere után megrázta magát Derekas Szilárd és Kiss Csaba legénysége, tanítványaik a negyedik negyed hajrájára 8-4-ről felkapaszkodtak 8-8-ra. Sőt, fél perccel a mérkőzés vége előtt a magyar csapat támadhatott a győzelemért, ám 0:07-nél az ellenfélhez került a labda, Toni Mozara 0:01-nél, félpályáról eleresztett lövése pedig a magyar kapuban landolt. Magyarország-Horvátország 8-9. Kedden este 19.30-kor, az utolsó csoportmérkőzésen Románia következik.

Az Európa-bajnokság nyomon követhető: ezen a linken.