Világcsúcs: 64-0-val kezdtük el a világbajnokságot!

2019. július 14. 6:34

A Bíró Attila által irányította női válogatottunk a házigazda Dél-Korea ellen komolyan vette a feladatát, odatette magát, ahogy a folytatásban kell. Kedden magyar idő szerint 2:50-kor rögvest Kanada ellen.

64-0.

Voltaképpen elegendő volna csak az eredményt jelezni, hiszen a mérkőzésről sok minden nem mondható el. Jól jelzi mindezt az a tény is, hogy csapatunk utána elment még edzeni egyet...

A vb-n a házigazda jogán tinédzserekkel (az átlagéletkor 17 év) elinduló Dél-Korea a fél pályán is alig-alig tudott átmenni, a kapura abszolút veszélytelen volt, és folytathatnánk a sort... Az első negyedben hét gólt szerző Parkes Rebecca már a 12 másodpercben betalált, két perc alatt már 5-0-nál jártunk, s végül 16-ig jutottunk.

A második negyedben sort cseréltünk, és „csak" a 29. másodpercben szereztük az elsőt (Csabai Dóra), és így ment tovább az egész partin. A 64-0 csúcsdöntést, így világcsúcsdöntést is jelent - egy 1985-ös Jugoszlávia-Guatemala 62-0-s Universiade-meccs rekordját adta át a múltnak a mérkőzés. A magyar gólrekord a póló méltán elismert statisztikusának, id. Babarczi Rolandnak a gyűjtése alapján korábban egy öt évvel ezelőtti meccshez volt köthető (2014. augusztus 16., világkupa, Hanti-Manszkij), amikor Szingapúrt vertük 42-0-ra. Érdekesség, a most játszók közül Gangl Edina, Illés Anna és Keszthelyi Rita annak a találkozónak is részese volt...

Szakmailag értékelhetetlen összecsapáson mutatkozott be tehát válogatottunk, ugyanakkor minden lövésbe bele kellett állni, hogy a jó mozdulatok rögzüljenek a nagyságrendekkel nehezebb folytatásra, így rögvest magyar idő szerint kedden 2:50-kor az Oroszországtól 18-10-re veszítő Kanada ellen.

„Nem tudtuk a világcsúcsot, sőt, azt sem mondtam a játékosoknak, hogy minél több gólt kell lőni. Annyit kértem, hogy ússzuk meg sérülés nélkül és legyen ez egy bemelegítés a következő konditermi edzésre. Engem is meglepetésként ért, hogy ilyen gyenge az ellenfél, de megadtuk azt a tiszteletet, hogy nem szórakoztunk, vagy bohóckodtunk. Így is azonban ötven százalék alatt fizikai teljesítménnyel lőttünk ennyi gólt. Ez volt életem leghosszabb mérkőzése, egyben a legunalmasabb is” – értékelt a mérkőzést követően Bíró Attila szövetségi kapitány.
18. FINA VILÁGBAJNOKSÁG, KVANGDZSU
VÍZILABDA
NŐK
Csoportmérkőzések, 1. forduló
MAGYARORSZÁG–DÉL-KOREA 64–0 (16–0, 18–0, 16–0, 14–0)
Vezette: Cheng (szingapúri), Waldow (új-zélandi)

MAGYARORSZÁG: Gangl – Szilágyi 10, Keszthelyi 5, Illés 3, Parkes 11, Vályi V. 3, Leimeter 3. Csere: Magyari (kapus), Gurisatti 8, Csabai 7, Gyöngyössy 2, Horváth B. 4, Rybanska 8. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

DÉL-KOREA: Oh – Lim, Lee Cse Dzsung, Lee Dzsun Geun, Szon, Kim Je Dzsin, Cso. Csere: Kim Min Dzsu (kapus), Jun, Kwon, Ryan, Csoj, Kjung. Szövetségi kapitány: Dzsin Man Keun