Könnyed egri siker a Crvena Zvezda ellen

2019. február 6. 19:45

Angelos Vlachopoulos és Hosnyánszky Norbert vezérletével 17-11-re győzött hazai medencében az Eger a Crvena Zvezda ellen, a Bajnokok Ligája főtáblájának nyolcadik fordulójában.

Dabrowski Norbert tanítványai fantasztikusan indították a találkozót. Az első minutum végén Hosnyánszky Norbert megnyitotta a gólcsapot, a többiek pedig sorba rámolták be az újabb és újabb találatokat. A nyitó játékrész végéig Strahinja Rasovics, Decker Ádám, Gyárfás Tamás, Nikola Murisics, valamint Biros Barnabás is feliratkozott a gólszerzők közé, míg a Crvena Zvezdának mindössze a szépítésre futotta, 6-2.

SER_6948.JPGA második negyedben az egri játékosok ott folytatták, ahol az első felvonás végén abbahagyták, percenként potyogtak a hazai gólok. Angelos Vlachopoulos háromszor, Hosnyánszky Norbert kétszer, Gyárfás Tamás pedig egyszer volt eredményes. Majd a hajrában kiengedni látszott a hevesi védelem, melyet ki is használtak a vendégek. Djorde Zezelj, Sulc Krisztián és Veljko Tankosics góljaival zárkózott a szebb napokat is megélt szerb együttes, 12-5.

Nagyszünet után újfent Hosnyánszky Norbert bombázott, majd a folytatásban a Zvezda percei következtek. Veljko Tankosics és Dusan Vasics dupláival kapaszkodott a vendégegyüttes. Az etapot Angelos Vlachopoulos utolsó másodpercben eleresztett labdája zárta, Dabrowski Norbert legénysége ötgólos előny birtokában fordulhatott rá a negyedik negyedre.

SER_6859.JPGAz utolsó felvonást gyors gólváltás nyitotta, a vendégeknél Sulc Krisztián, a házigazdáknál pedig Angelos Vlachopoulos villant, míg Veljko Tankosics találatára Hosnyánszky Norbert válaszolt. A találkozó 17-11-es egri győzelemmel zárult - a végeredményt a hat találatig meg sem álló Angelos Vlachopoulos állította be az utolsó percben ötméteresből.