Utánpótlás
Női

Új-Zéland nem volt akadály – jöhet a negyeddöntő

2018. augusztus 30. 20:26

Ifjúsági leány válogatottunk 15–8-ra győzte le Új-Zélandot a belgrádi világbajnokság negyedik napján – pénteken Spanyolország ellen (16:30) az elődöntő a tét.

Miután Oroszországnak 11, Hollandiának pedig 9 gólt lőtt Új-Zéland a csoportmérkőzések során, bár mindkétszer kikapott, mindenféleképpen óvatosan kellett bánni az esélylatolgatással - a Faragó Tamás, Petőváry Zsolt kettős fel is hívta erre a mieink figyelmét. Az első negyed után kicsit ránk is hozták a frászt a lányok, a rivális 2-1-re vezetni is tudott, de Petőváry Luca és Rybanska Natasa góljaival végül 2–2 állt a táblán.

A henger a második negyedben aztán beindult – köszönhetősen elsősorban annak, hogy a csapat a kérésnek/utasításnak megfelelően keményebbre, határozottabbra vette a figurát a saját kapuja előtt, az új-zélandiak képtelenek voltak még kiállítást is kiharcolni, szenvedtek a szorításban. S jöttek a gólok – sorban Muzsnay Fanni, Ármai Zita, Rybasnka Natasa, Faragó Berta, Petőváry Luca, így a nagyszünetre a megnyugtató 7–3-as előnyt sikerült kiharcolni.

hunujzeland2.jpgS miután térfélcsere után Utassya Kata is azonnal villant egyet, sikerült mindent ott folytatni, ahol abbamaradt – ezt a menetet 4–1-re nyerte válogatottunk. Magyari Alda és Pápai Barbara is jól védett, nem volt kérdés, melyik a jobb együttes. A záró negyedben fölényes vezetése birtokában kicsit kiengedett, de így is magabiztosan, 15–8-ra hozta le a partit, s került a negyeddöntőbe.

Ott pénteken 16:30-tól a csoportmérkőzések során rendkívül magabiztos, Olaszországot 13–6-ra, Kanadát 16–6-ra legyőző Spanyolország lesz az ellenfele.

„Ellenfelünk meglehetősen agresszíven, színészkedve játszott, el is hitte, hogy legyőzhet bennünket. Ám abban a pillanatban, hogy rendbe tettük a védekezést, mindkét kapusunk jól védett, kikapcsoltuk a három fő emberüket, tetszés szerint fordultunk le róluk, akcióztunk, egyértelmű volt a fölényünk. A spanyolok következnek – a legkulturáltabb, legszellemesebb vízilabdát játszó csapat, amelyen érződik az akadémiai rendszer, hogy a játékosai állandóan együtt vannak, ismerik egymást. Igyekszünk ellenük maradéktalanul felkészülni, bízunk abban, nekik is lehet gyenge napjuk, amiért persze tenni is akarunk. Tekintettel arra, hogy meccsről meccsre javuló teljesítményt nyújtunk, nem reménytelen a helyzetünk, megpróbáljuk meglepni őket” – értékelt Faragó Tamás.

A vb-ről a helyiek ezen a linken élő közvetítéssel tudósítanak a meccsekről!

Leány ifjúsági világbajnokság, Belgrád
A 8 közé jutásért
Magyarország-Új-Zéland 15-8 (2-2, 5-1, 4-1, 4-4)
Gólszerzők: Petőváry 4, Utassy 4, Rybanksa 3, Muzsnay, Ármai, Faragó B, Pap M., ill. Doyle 3, McDowall 2, Morgan 2, Carrington