Férfibajnokság, A-csoport: őrzi előnyét az OSC

2016. november 2. 20:37

Vincze Balázs csapata a Movember Hungary mozgalom szellemében rendezett meccsen a Debrecent győzte le. A Szolnok a Szentest verte meg magabiztosan, míg a Pécs a KSI otthonában nyert.

A címvédő Szolnok esélyeshez méltóan győzte le a Szentest: Cseh Sándor együttese 6–0-val kezdett, a közte tizet a harmadik negyed végén Varga Dénes ötödik góljával érte el (15–5). A vége 20–6 lett, nyolc szolnoki pólós jutott gólig.

Az OSC–Debrecen bajnoki meccset a Movember Hungary mozgalom szellemében is rendezte az újbudai klub, a meccs teljes jegybevételét a mozgalom kapja, amely a prosztatarák megelőzésére alakult pár évvel ezelőtt. Már beszámoltunk róla, hogy a debreceniek is a kezdeményezés mellé álltak. A meccsen igyekeztek Komlósi Péter játékosai tartani a lépést a Bajnokok Ligája selejtezőre hangoló házigazdával, amely a nagyszünetre 8–4-es előnyt volt képes kialakítani. A meccs második felében úgy ahogy együtt haladtak a felek, sőt a hajdúságiak a negyedik menetet 6-3-ra megnyerték, így a végén két góllal bizonyult jobbnak Vincze Balázs együttese.

A KSI remekül tartotta magát a Pécs ellen, sokáig úgy nézett ki, ismét véghezviheti a bravúrt, mint tette a BENU Magyar Kupa-selejtezőben – a második negyed közepén Berki Richárd második találatával 6–5-re vezetett. A Pécs három gólt szerezve fordított, és már ha nem is könnyen, de elérte, hogy kézben tartsa a partit. A meccs sokkal nagyobb küzdelmet hozott, mint a végeredmény mutatja, Horváth János tanítványai kitettek magukért, a Pécs a negyedik negyed végén tudta „szétnyitni az ollót”.