Női bajnokság: az esélyesek pontjai

2016. november 2. 20:26

AZ UVSE, a BVSC és a Dunaújváros, azaz az előző bajnokság első három csapata is győzelemmel kezdte meg szereplését a középszakaszban.

A női bajnokság a középszakasz 1. fordulójával folytatódott.

Az alapszakaszt százszázalékos teljesítménnyel megnyerő UVSE a Honvéd otthonában tartott erődemonstrációt – a hazai fiatalok sok mindent leshettek el Áts Bertalan játékosaitól, még úgy is, hogy közülük többen (többek között Keszthelyi Rita) pihenőt kaptak erre a partira a vezetőedzőtől. A vége 21–2 lett.

A BVSC is folytatta remek teljesítményét. Petrovics Mátyás csapata a Szentes ellen bekezdett, Kisteleki Dóra, Takács Orsolya és Máté Zsuzsa góljaival két perc alatt 3–0-s előnyt harcolt ki, amely megalapozta a meccs további történéseit. Ifjabb Tóth Gyula jelentősen átalakult együttese ugyan Kövér-Kis Réka második negyed elején lőtt góljával 5–4-re zárkózott fel, ám két világbajnoka, Kisteleki és Takács vezérletével kézben tartott a partit a zuglói társaság. Zsinórban hat góllal lett 10–4, és nyugodt végjáték – 16–8-nál szólalt meg a duda.

A Szeged Bujka Barbara vezérletével a második negyed elején 3–2-re vezetett Dunaújvárosban, hazaiak azonban az esélyeknek megfelelően fordítottak. Nyolcan lőttek gólt Mihók Attila csapatából, avagy igazi csapatmunkával gyűrték le a magát amúgy kifejezetten jól ellenfelüket.

Eredmény – Női ob I., középszakasz, 1. csoport, 1. forduló

RacioNet-Honvéd–UVSE-Tropicarium 2–21 (1–6, 1–7, 0–4, 0–4)
Bálint R., Illés H., ill. van der Sloot 5, Szücs G. 3, Hertzka 3, Kuna 3, Kövesdi 2, Takács V., Czigány, Mucsy, Pap M., Bicskei

BVSC-Zugló-Diapolo–Hungerit-Szentes 16–8 (5–2, 3–2, 5–2, 3–2)
Kisteleki D. 6, Leimeter 3, Gyöngyössy 2, Takács O. 2, Pócsi, Farkas K., Máté, ill. Kövér-Kis R. 3, Farkas T. 3, Hevesi 2

Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Grpahics–Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 13–10 (2–2, 4–2, 4–4, 3–2)
Garda 3, Gurisatti 2, Vályi F. 2, Vályi V. 2, Menczinger, Somhegyi, Horváth B., Ziegler, ill. Bujka 4, Gémes 2, Kádár 2, Tóth P., Lengyel A.