Férfibajnokság: a Fradi kiütötte a Miskolcot

2016. november 2. 17:11

Folytatódik az E.ON ob I., a szerdai első mérkőzésen nem született meglepetés a Népligetben.

Varga Zsolt csapata az Euro Kupa nápolyi selejtezőköre után várhatta a szerdai bajnokit, egyúttal önbizalommal telve. Merthogy háromból három győzelmet aratta a zöldek Olaszországban, így csoportelsőként mentek a negyeddöntőbe.

Meg is maradt a lendület, úgy tűnik, merthogy az első negyedben 5-1-et repesztett a Fradi, Szasa Misics még 2-0 után szerezte a becsületgólt. Egyébként könnyedén játszott a Ferencvárosa, Stefan Mitrovics duplázott az első etapban.

A folytatásban is jobban ment a Fradinak, nem úgy a Miskolcnak, a vendégek nem céloztak pontosan, az amerikai Alex Bowen például első négy kísérletéből négyet el is vétett. Eközben Gárdonyi András jól állta a sarat a hazai kapuban. További problémát jelentett az MVLC-nek, hogy Vadovics Viktor már a 13. percben kipontozódott.

A nagyszünetre hétgólos hazai előny alakult ki (9-2), nagy csodának kellett volna történnie a folytatásban ahhoz, hogy a Fradi elveszítse a meccset, és így hosszabb legyen ez a tudósításunk.

Nem lett hosszabb (azért a harmadik negyedet 1-0-ra megnyerte a Miskolc), a Ferencváros könnyed győzelemmel hangolt a bajnoki, majd nemzetközi folytatásra.