Tokió 2020: Első részcél teljesítve - ott vagyunk a nyolc között

2021. július 30. 13:11

Női válogatottunk is sokáig szoros meccset vívott Japánnal, és a férfiakhoz hasonlóan végül magabiztosan győzött. Bíró Attila csapata a két ponttal már biztos negyeddöntős, de még hátravan egy fontos csoportmeccse vasárnap Kína ellen.

Maradjunk annyiban, a találkozó letudva.

Vagy ahogy Bíró Attila nagyot sóhajtva megjegyezte: „Szódával elmegy..."

Valahogy pepitában a férfimeccs. Sokáig szenvedés a kellemetlen japán stílus ellen, majd a második félidőben kidomborodó fizikai és technikai fölény.

Ott 16-11-et, itt 17-13-as ért.

Amúgy már a második percben sporttörténelmi pillanatokat éltünk: az összecsapás első találatát jegyző Keszthelyi-Nagy Rita 28. olimpiai gólját szerezte, amivel megelőzte a szintén 27-tel álló Bujka Barbarát. „Természetesen" a 31 percet, tehát mindössze kit rövidet szusszanó Rita nem állt meg ennyinél, rátett még kettőt, hárommal zárt, összesítésben 30 ötkarikás gólja van már.

50472016_ORANGE_PICTURES.jpg A legeredményesebb ezen a meccsen az amerikaiak elleni is brillírozó, Gyöngyössy Anikó pihentetése miatt 24:54-et játszó centerünk, Parkes Rebecca volt, akit képtelenek voltak feltartóztatni a japánok. No, igen, ha a világ legjobbjainak sem megy, akkor neki miért menne, ugye...

Szilágyi Dorottya négy, Gurisatti Gréta három találatot jegyzett, döntő szerepük volt abban, hogy 2-4-ről fordított a csapat. A szünetben az előre megbeszélt kapuscsere következett, avagy Magyari Aldát Gangl Edina váltotta, aki hangos vezényszavakkal igyekezett összerántani a védekezést. Amely valahogy nem igazán állt össze erre a partira - de tegyük még egyszer hozzá, ez az úszkálós stílus nem igazán jött be a mieinknek

De ahogy mondjuk, a lényeg a két pont, a vele járó nyolc közé jutás, avagy az első részcél teljesítve. Hátradőlni ugyanakkor egyetlen pillanatra sem szabad, hiszen vasárnap magyar idő szerint reggel 7-kor fontos csoportzáró összecsapás következik Kína ellen!

Női vízilabda
B-csoport, 4. forduló

Japán-Magyarország 13-17 (4-3, 3-4, 3-5, 3-5)
Tatsumi Water Polo Center, vezette: Alexandrescu (román), Putnikovics (szerb)

Japán: Shioya - Arima 4, Inaba 4, Ura, Iwaiono, Hashida 2, Nizawa. Csere: Koide, Yamamoto, Kawaguchi 1, Tokumoto, Kuido 2. Szövetségi kapitány: Makihiro Motomiya

Magyarország: Magyari - Szilágyi 4, Vályi 1, Szücs, Parkes 6, Illés, Keszthelyi-Nagy 3. Csere: Gurisatti 3, Leimeter, Rybanska, Garda, Gangl (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila