Leány U20-as vb: Brazíliát legyőzve nyolc között a csapat!

2019. szeptember 12. 15:00

Jól tartotta magát az ellenfél, ám a mieink minden negyedet egy góllal megnyerve 14-10-ra győztek, és pénteken az oroszok ellen negyeddöntőt vívhatnak.

Nem kezdődött jól a mérkőzés, hiszen 1-0-ra és 2-1-re is Brazília vezetett (gólunkat Muzsnay Fanni szerezte), ám még az első negyedben sikerült szépíteni: Utassy Kata balosa villant, majd Ármai Zita is akciógólt jegyzett. A rivális azonban a folytatásban is megnehezítette a mieink dolgát, nem igazán sikerült úgymond lerázni, mindig volt válasza – Faragó Kamilla és Faragó Berta akciógóljára egyaránt. Az 5-5-ös állás után tűnt úgy, kézbe veszi a partit a csapat, hiszen Kiss Eszter és Petőváry Luca akciógóljával 7-5-re vezetett a félidő után.

Térfélcsere után Faragó Kamilla révén már 8-5 állt a táblán, és ezt a háromgólos előnyt tartottuk a negyed végéig úgy. A záró menetben az első találatot ugyan a brazilok jegyezték, de aztán szépen kidomborodott a tudáskülönbség, felőrölte ellenfelét a dr. Faragó Tamás, Petőváry Zsolt kettős irányította társaság. Zsinórban szerzett három góllal eldöntötte a mérkőzést, amelyet végül 14-10-re nyert meg, és jutott a negyeddöntőbe. Oda, ahol pénteken 19:40-től Oroszország vár majd rá.

A világbajnokság nyomon követhető: ezen a linken.