U20-as női vb: győzelem Japán ellen

2019. szeptember 11. 15:15

Faragó Tamás és Petőváry Zsolt együttese nagy csatában, 12-10-re legyőzte a nyitófordulóban az amerikaiakkal ikszelő Japánt a funchali leány U20-as világbajnokság harmadik napján.

A csoportküzdelmek harmadik, egyben utolsó fordulójában Japánnal találkoztak Faragó Tamás és Petőváry Zsolt tanítványai. Az összecsapást az ázsiaiak kezdték jobban, egy negyed után 5-2-re vezetett az ellenfél. A folytatásban azonban az edzőpárosnak sikerült alaposan felráznia a mieinket, félidőre fordított a magyar válogatott (6-5). Az előnyt a nagyszünet után sikerült megőrizni, a magyar lányok 12-10-es győzelmet arattak Japán felett.

Az A-jelű kvartett utolsó, mindent eldöntő mérkőzésén Egyesült Államok 9-8-ra legyőzte Ausztráliát, így a magyar válogatott csoportmásodikként zárt, s várhatja a folytatást.

A világbajnokság nyomon követhető: ezen a linken.