E.ON Férfibajnokság, alsóház: élen a Szentes

2019. április 27. 19:15

A Szentes a fővárosban aratott győzelmével az élen zárta a középszakasz alsóházi küzdelmeit. A Kaposvár a KSI-t múlta felül, míg a Szombathely a Vasast, a Tatabánya pedig a Pécs csapatát verte meg hazai környezetben az E.ON Férfibajnokság középszakaszának utolsó körében,

Az E.ON Férfibajnokság középszakaszának alsóházi küzdelmeit a sereghajtók csatája, a KSI-Kaposvár összecsapás nyitotta az utolsó fordulóban. Egyik csapat sem hagyta ellépni a másikat, ennek pedig az lett az eredménye, hogy az első játékrész 3-3-as döntetlennél ért véget, félidőben 5-5-nél cseréltek térfelet a felek, három negyed után pedig 8-8 állt az eredményjelzőn. Hasonlóan alakult a játék képe az utolsó felvonásban is, hiszen két perccel a mérkőzés végét jelző dudaszó előtt ugyancsak egyenlő volt az állás. Végül a hajrát a Kaposvár bírta jobban, a hat találatig meg sem álló Berta József ötméteresével és Juhász-Szelei Norbert akciógóljával a vendégeknek sikerült a maguk javára billenteni a mérleg nyelvét. A fővárosiak felett aratott 14-12-es győzelmükkel a dunántúliak az utolsó előtti, a központi sportiskolások pedig az utolsó helyen zárták a középszakaszt.

Hasonlóan nagyot küzdött egymással az UVSE és a Szentes is: a lilák a biztos bentmaradást szerették volna kiharcolni, míg a Kurca-partiaknak az alsóház megnyerése volt a cél. A kemény küzdelemből alaposan kivette a részét a két hálóőr, hiszen Bisztritsányi Dávid 67, kollégája, Meixner Marcell pedig 72 %-os hatékonysággal őrizte kapuját. Az első nyolc perc végén megosztozkodtak a gólokon a csapatok (2-2), a második negyedben átvette a vezetést az UVSE (3-2), majd a harmadik felvonás végére kiegyenlített a Szentes (3-3), vagyis a negyedik negyedre maradt a döntés. Az izgalmakat növelve felváltva potyogtak a találatok, Vigvári Vendel akciógóljával újra a hazaiaknál volt az előny, melyre Pellei Kristóf, Baksa Benedek villanására pedig Chrysopathis Chrysovalantis válaszolt (5-5). Két perccel a lefújás előtt Benedek Tibor ifjú tanítványai eldönthették volna a mérkőzés és a három pont sorsát, Aranyi Máté ötméterest harcolt ki, ám Konarik Ákos lövését védte Meixner Marcell. A kimaradt büntetőt pedig megbosszulta a Szentes, aki Hegedűs Bence találatával 6-5-re megnyerte a találkozót, vele együtt pedig a középszakaszt.

Eközben a Szombathely a Vasast látta vendégül. A két csapat első, márciusi ütközetét fordulatos és végletekig kiélezett mérkőzésen 8-6-ra Matajsz Márk együttese. Izgalomból nem volt hiány ezúttal sem. Az ütközetet Bóbis Máté tanítványai kezdték jobban, majd a menet végére felzárkózott a házigazda, 4-5. A második felvonásban egalizált, majd fordított az AVUS, ám félidőre ismételten az angyalföldieknél volt az előny. Térfélcserét követően aztán begyújtották a rakétákat a dunántúliak és sikerült meglépniük hárommal. A vendég fővárosiak az ezúttal feltartóztathatatlan Szabó Bence duplájával visszakapaszkodtak ugyan, a Szombathaly nagy csatában 14-13-ra győzni tudott.

A nap utolsó alsóházi mérkőzésén a Tatabánya és a Pécs csapott össze a bányász városban. A többi összecsapáshoz hasonlóan a tatabányai közönség is fordulatos és izgalmas mérkőzést láthatott. Egy negyed után 4-1-es pécsi vezetést mutatott az eredményjelző, majd félidőre döntetlenre módosult az állás (5-5). Nagyszünet után átvette az irányítást Zantleitner Tamás együttese, és bár Lukács Gergely tanítványainak huszáros hajrával sikerült visszazárkózniuk (8-8), a tatabányai Korbán Richárd másfél perccel a mérkőzés vége előtt eldöntötte a derbit. Mindez pedig azt jelenti, hogy a rájátszás első körében újra összecsap a két együttes - az egyik fél hetedik pontjáig tartó párharcot a bányászok 4-1-es előnyből várhatják.

E.ON Férfibajnokság, Középszakasz
Alsóház (9-16. helyért), 8. forduló

KSI-Kaposvári VK 12-14 (3-3, 2-2, 3-3, 4-6)
Gólszerzők: Schmölcz 4, Dávid 2, Turnai 2, Bóbis, Horváth, Pető, Vékony, ill. Berta 6, Juhász-Szelei 4, Dobos 2, Kovács O., Giga

UVSE-Hunguest Hotels-Metalcom-Szentes 5-6 (2-2, 1-0, 0-1, 2-3)
Gólszerzők: Vigvári 3, Korbács, Baksa, ill. Pellei K. 3, Hegedűs B., Vörös, Chrysopathis

AVUS-VasasPlaket 14-13 (4-5, 4-4, 4-1, 2-3)
Gólszerzők: Ekler 4, Basara 3, Garancsy 2, Irmes 2, Takács, Baj, Polovic, ill. Szabó B. 4, Simon H. 3, Sélley 2, Miklós 2, Bencz, Hőna

Tatabánya-PVSK-Mecsek Füszért 9-8 (1-4, 4-1, 2-1, 2-2)
Gólszerzők: Korbán 3, Kalanovics 2, Kolozsi, Kuncz, Keresztúri, Szentesi, ill. Csacsovszky A., Csacsovszky E., Chilkó, Csaba, Zerinváry, Turnai, Gál, Rakonjac

A végeredmény: 1. Szentes 35, 2. Pécs 30, 3. Tatabánya 29, 4. AVUS 24. 5. UVSE 23, 6. Vasas 20, 7. Kaposvár 17, 8. KSI 3