Férfi Bajnokok Ligája: A Fradi és az Eger is kikapott

2019. március 27. 21:37

Az A-csoportban a magyar bajnok a Barcelonenta otthonában szenvedett 8-5-ös vereséget, míg a hevesiek Bresciában kaptak ki 11-6-ra.

Nem indult jól, és akkor még finoman fogalmaztunk… Az első negyedben emberelőnyből és ötméteresből sem sikerült a Fradinak gólt szereznie (Varga Dénes büntetője maradt ki), majd a Barceloneta beindult: Mallarach két gólja között Bustos is bevette Vogel Soma kapuját. Sajnos a második negyed sem Varga Zsolt csapatáról szólt: Sedlmayer Tamás révén a 10. percben ugyan megszületett az első ferencvárosi találat, ám a hazaiak (akik kapujában extrát nyújtott Lopez Pinedo) ebben az etapban is lőttek hármat, így 6-1-re vezettek a nagyszünetben.

A Komjádi-uszodában a spanyolok elitcsapata egy góllal bizonyult jobbnak, ezúttal azonban végig dominált. Küzdöttek a vendégek, de a Barceloneta rutinosan őrizte előnyét. A harmadik negyedet Sedlmayer és Szlobodan Nikics góljával 2-1-re nyerte, de miután a negyediket Munarriz belőtt ötöse nyitotta, és 8-3 állt a táblán, nem sok kérdés maradt nyitva. Vámos Márton és Német Toni szépített a helyzeten, a végén a különbség ellenére feszült lett a meccs, amely után a spanyol gárda négy ponttal áll az FTC előtt.

Hasonlóan rosszul kezdett az Eger Bresciában, ahol a 11. percben, 3-0-s hazai vezetésnél Angelos Vlachopoulos büntetőből lőtte az első gólját. A folytatásban a görög válogatott góljával mínusz egyre jött fel Dabrowski Norbert legénysége, de utána az olasz együttes egyértelműen a hevesiek fölé nőtt. A 6-2-es félidő után a házigazda taktikusan őrizte előnyét, Rizzo négy gólig, csapata 11-ig jutott, és végül öttel nyert.