E.ON Férfibajnokság, alsóház: otthon győzött a Pécs és a Tatabánya

2019. március 6. 21:45

A mecsekaljaiak és a bányászok hazai medencében arattak magabiztos sikert, a Szombathely Kaposváron nyert, a Vasas pedig a KSI-t győzte le az alsóházban, az E.ON Férfibajnokság középszakaszának második fordulójában.

A középszakasz alsóházi küzdelmeinek hétközi, második fordulóját a Tatabánya-Szentes összecsapás nyitotta. Zantleitner Tamás tanítványai a háromgólos Kalanovics Balázs vezérletével végig vezetve, 7-5 arányban múlták felül a Kurca-partiakat, győzelmükkel pedig a bányászok megelőzték a vendégeket.

Magabiztos sikert aratott Lukács Gergely legénysége is, melyből alaposan kivette a részét a házigazda mecsekaljaiak hálóőre, Barát Ferenc, aki 75 százalékos védési mutatóval zárta az összecsapást. A Pécs az UVSE felett aratott 11-6-os győzelmével hűen őrzi első pozícióját az alsóházi tabellán.

Míg a Tatabányának és a Pécsnek sikerült otthon tartania a három pontot, addig a Kaposvár hazai medencében szenvedett vereséget az AVUS csapatától. Ámbár két negyed után 6-4-es hazai vezetés mellett cseréltek térfelet a felek, a második félidőben nagyon nagyot hajrázva egalizált és fordított a Szombathely.

Fordulatos mérkőzést vívott egymással a KSI és a Vasas is. Az első percekben a központi sportiskolások léptek meg kettővel, majd a negyed végére kiegyenlítettek és fordítottak az angyalföldiek (2-4). A második játékrészben ismét átvette a vezetést a KSI, de nagyszünet után újfent fordított a Vasas, s innen már nem is engedte ki a győzelmet a kezéből. Bóbis Máté együttese 12-8-as diadalt aratott a sereghajtó kék-sárgák felett.